Jaki podarunek najlepiej wybrać dla naszego malucha?

Maluchy kochają dostawać upominki i dopominają się ich przy każdej możliwej okazji. Nierzadko prośby przeradzają się w ataki histerii połączone z przedstawieniami w sklepach (szczególnie zabawkowych). Bezsprzecznie każdy z nas nie jeden raz doświadczył tego typu widoku w czasie zakupów. Na ogół kupując upominek maluchowi decydujemy się na zabawkę lub odzież, bowiem dzieci niesłychanie prędko wyrastają z ubrań i uwielbiają się bawić.

zabawki dla dziecka

Autor: Andy Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com

Czy istnieje jakakolwiek alternatywa? Szukając upominku dla dziecka na urodziny, Mikołaja albo jakąkolwiek inną okazję, powinniśmy się zastanowić, czego dziecko może potrzebować. Zabawki dla maluchów mogą być dobrym pomysłem, lecz starajmy się wybierać zabawki, które pozwalają się nie tylko bawić, lecz również edukują. Może to być nauka odróżniania kolorów, dopasowywania kształtów, rozwijanie wyobraźni i tak dalej. Opcji jest rzeczywiście dużo, bowiem nowoczesne zabawki z roku na rok są coraz bardziej interesujące, zobacz: Kupno odzieży to też ogromnie praktyczny upominek, ponieważ po kilku tygodniach użytkowania większość odzieży staje się zbyt mała. Analogicznie jest z obuwiem. Jeśli poszukujemy bardziej oryginalnego podarunku, koniecznie zdecydujmy się na spędzenie razem z maluchem wolnego czasu. Możemy choćby zorganizować wyjazd z dzieckiem do parku rozrywki, na basen, na gokarty albo do ogrodu zoologicznego. W znacznym stopniu nasz wybór powinien zależeć od wieku naszego dziecka i jego zainteresowań.

zabawka

Autor: Richard Elzey
Źródło: http://www.flickr.com

Rozsądnym działaniem będą choćby dinoparki, muzea techniki, parki rozrywki oraz inne podobne. Ciekawych miejsc jest w naszym kraju rzeczywiście sporo. Jeśli mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na rodzinne wyjście z dzieckiem, koniecznie odszukajmy inspiracji w sieci. Nie pochłonie nam to nazbyt sporo czasu, a z pewnością odnajdziemy jakąś interesującą atrakcję.

Zapewne zainteresuje Cię ta oryginalna publikacja na ten wątek, zatem nie zwlekaj – kliknij tutaj i zobacz szczegóły na ten temat.

Koszt takiego prezentu nie będzie przesadnie duży, a wspomnienia z pewnością pozostaną na dłużej niż pamięć o następnym samochodzie albo lalce.