Parę wskazówek w kontekście bezpieczeństwa naszego komputera

komputery są sprzętami podobnymi, jak każdy tego typu sprzęt. Żeby dobrze funkcjonowały, należy się o nie w odpowiedni sposób zatroszczyć.
Chodzi tutaj o przecieranie za pomocą szmatki monitora czy też o utrzymanie ostrożności z różnego rodzaju cieczami przy klawiaturze.

samochód

Autor: Calvad.pl
Źródło: Calvad.pl
Należy pamiętać również o systemie operacyjnym, pulpicie czy też sieci. Dzięki poniższym wskazówkom można zdobyć następny poziom wtajemniczenia, gdyż mógłbyś zostać pełnoprawnym administratorem swego systemu. Komputer, jeżeli jest przyłączony do internetu, może niestety stać się zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy wirusy. Mogą one (jeśli komputer jest na stałe przyłączony do internetu) w sposób ukryty łączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeśli nie ufasz swemu firewallowi, rzeczywiście dobrze byłoby upewnić się, z kim się łączy nasz komputer przy wykorzystaniu zainstalowanych w systemie narzędzi.

Ten link (https://odlaikadoautomatyka.pl/testy-wydajnosciowe/) zaskoczy Cię bardzo korzystnie. Odkryjesz tam ogrom rzetelnych postów. W takim razie nie ociągaj się i wejdź tam!

Po uruchomieniu wiersza poleceń trzeba wpisać polecenie: „netstat – na”. Na liście zostaną pokazane wszelkie bieżące istniejące połączenia razem z ich statusem.

Przedstawiony zostanie również docelowy adres IP oraz numer portu. Jeżeli przypuszczasz, że niektóre z połączeń nie powinny być użyte, należy spróbować napisać: „netstat -ab”. Będą wypisane nazwy docelowych hostów oraz aplikacji, z których połączenie zostało zainicjowane. Jak wiemy, systemowe reguły utrzymywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest dostępna w konsoli zarządzania MMC. Taka przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, lecz trzeba bardzo uważnie się z nim obchodzić. Nawet jeśli posiadamy na komputerze zainstalowane nowe aplikacje antywirusowe oraz antyszpiegowskie, trzeba czasami samodzielnie skontrolować, czy jakiemuś podejrzanemu oprogramowaniu nie udało się przedostać przez nasze zabezpieczenia.

użytkownikom łączącym się z siecią za pomocą modemu radzimy w menu kontekstowym naszego połączenia z internetem wybrać punkt „Właściwości”, zaś w następnej kolejności na karcie „Opcje” sprawdzić, że zaznaczono punkt „Monituj o nazwę użytkownika”, hasło czy certyfikat.