Sukienki do Komunii. Co założy Wasze dziecko.

Wszyscy dobrze wiemy, że dzieci odczuwają pewien stres, gdy mają iść do Pierwszej Komunii Świętej. Są zobowiązani najpierw poznać cały katechizm, potem przygotować się do całej mszy, nie zapomnieć, co maja powiedzieć, to naprawdę nie jest łatwe. Poza tym muszą schludnie wyglądać. Był czas, kiedy wszystkie dzieci nosiły alby. Chciano, żeby każde dziecko wyglądało identycznie. W wielu parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są również parafie gdzie wróciły sukienki komunijne. Dlatego kolejną sprawą dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest zakup sukienki.

Tego typu sukienki to koszt od stu sto złotych i więcej. Do tego trzeba kupić wianuszek, torebeczkę, rajstopy i właściwe buty. Dlatego jest to duży koszt. Nie mówiąc o tym, że trzeba dziecku zrobić prezent i zorganizować obiad dla rodziny niczym na małe wesele. Cóż w dzisiejszych czasach, nawet Komunia stała się komercyjnym świętem. Mimo to dzieciaki są do tego stopnia uświadamiane, że rozumieją, iż w tym dniu najistotniejsze jest to, że mogą przystąpić do sakramentu Komunii Świętej.

W jaki sposób ubrać naszą pociechę do Pierwszej Komunii?

sukienki komunijne -

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o Pierwszą Komunię Świętą, to dzieci muszą być ubrane albo w alby, albo w sukienki i garnitury. Jednak poza tym, że naszą pociechę musimy stosownie ubrać, to trzeba je jeszcze nauczyć katechizmu. Musimy pamiętać, że istotna jest duchowa strona tego wydarzenia. Ale mimo całej duchowości musimy pozostać racjonalistami, by na kilka dni przed Komunią nie okazało się, że nasza córka nie ma sukienki komunijne. Dobrze trochę wcześniej zacząć szukać sukienki dla dziewczynki. Bo potem jest dużo zamieszania i pewnie zamiast znaleźć taką sukienkę, która będzie się dziecku podobała, kupimy jakąkolwiek, którą będzie trzeba przerabiać u krawcowej. Tak, więc pamiętajmy o tym, żeby nie dokładać dziecku stresu i odpowiednio wcześniej pojechać po sukienkę komunijną. A sukienki na taką okazję są różne. Oczywiście wszystkie są białe, ale jedne są jak dla prawdziwych księżniczek, a inne są skromniejsze (sukienki na I Komunię Świętą).

komunia święta

Autor: John Ragai
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy jednak pamiętać o tym, jaki mamy budżet i nie przesadzać, bo to sukienka, którą dziecko będzie nosiło tylko przez kilka dni. Nie zapominajmy, że to nie wesele kameralny ślub w górach i nie musimy dziecku szyć sukienki u projektanta. Pośród istniejących modeli na pewno damy radę znaleźć sukienkę pasującą dla naszej córki. Z chłopcem jest łatwiej, wystarczy kupić mu ciemny garnitur. Chociaż oczywiście, jeżeli nasz chłopiec nie jest wyrośnięty, a chcemy, żeby porządnie wyglądał, to wizyta u krawca będzie niezbędna. Może nie żeby cały garnitur uszyć, ale by ten kupiony po prostu dobrze leżał.