Łucznictwo może być wspaniałym sposobem na spędzeniem wolnego czasu? Jak się do niego przygotować?

Łucznictwo to nie tylko doskonały sport, ale też hobby, które w obecnych czasach można bez obaw uprawiać, w wolnych chwilach na własnym podwórku czy w odseparowanym miejscu. Warto zatem dokładnie przygotować się do tego sportu, ponieważ zdobycie łuku i strzał to tylko początek.

łucznictwo

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com

Należy nie zapominać, że strzały niszczą się i bardzo często lotki na ich końcu podają się degradacji. Warto więc inwestować w akcesoria do łuku – zestaw lotek do strzał, dzięki którym doskonale możemy samemu zreperować zużyte lotki (). Jednak nie trzeba do tego celu stosować standardowego kleju dostępnego w wybranym sklepie. Dobrze zainwestować w specjalny klej do lotek. Jest on bardzo skuteczny do każdego typu strzał, wykonanych zarówno z aluminium, drewna czy również włókna szklanego.

Te interesujące posty posiadają swoją kontynuację. Masz ochotę się z nią zapoznać? Więc idź do strony szkolenie ze sprzedaży i tam ciesz się nowymi wątkami.

Klej jest dostatecznie mocny a jego wyschniecie to zaledwie 5 minut. Jednak jeżeli chcemy, żeby klej wysechł dokładnie, warto pozostawić przyczepione lotki do strzały na 48 godzin. Decydując się na tę aktywność trzeba pamiętać też o bezpieczeństwie pozostałych. (Akcesoria łucznicze) Nie trzeba strzelać w dowolnym miejscu i do czegokolwiek. Dobrze zainwestować w specjalne maty słomiane, które są wykonywane ze słomy żytniej, dość ciasno splecionej. Matę mamy możliwość powiesić – lub również co jest bardziej polecane postawić na specjalnie do tego celu przygotowanym stojaku. Na macie słomianej, która skutecznie wyhamuje skierowaną w nią strzałę, trzeba zawiesić tarczę, dzięki którym będziemy mieli wgląd w naszą celność w strzelaniu do celu.

Czym byłoby posiadanie łuku bez pokrowca na strzały i sam łuk. Dzięki nim skutecznie i bez zagrożenia będziemy mogli nie tylko trzymać nasz sprzęt, ale także transportować go w samochodzie. Poleca się również zaopatrzenie łuku w lekką i solidną podstawkę pod strzałę. Dzięki niej możliwe będzie oddawanie dobrego strzału – dzięki specjalistycznej konstrukcji lotki nie będą stykać się z podstawą łuku. Dla bardziej zaawansowanych poleca się też sprzęt, jakim jest chronogram. Dzięki niemu możliwe jest wymierzenie prędkości wystrzału w przedziale od 9 do 2100 metrów na sekundę. Co ciekawe, dokładność pomiaru to aż 99,5% co może dać niezwykle dokładny pomiar wystrzału.