Najróżniejsze wady oczu i metody ich leczenia

Intensywny postęp techniczny sprawił, że aktualnie każdy z nas kilka godzin dziennie spędza przed ekranem komputera oraz telewizora. Wprawdzie używane teraz urządzenia generalnie nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia, ale wpływają źle na stan oczu, które nieraz zaczynają odmawiać współpracy. Choroby wzroku to jednak nie tylko wina telewizora i komputera.

Jedną z tych chorób oczy, które pojawiają się na skutek między innymi zbyt długiego korzystania z komputera oraz telewizora jest krótkowzroczność. Określa się ją także mianem bliskowzroczności oraz miopii. Choroba ta polega na tym, że nie ma trudności z wyraźnym zobaczeniem tych przedmiotów, które znajdują się w pobliżu, natomiast te istotnie oddalone postrzegane są jako niewyraźne oraz zamazane.

Kiedy wada jest już bardzo zaawansowana, osoba , która się z nią boryka może w ogóle nie odróżniać przedmiotów leżących daleko od niej. Bliskowzroczność rozwija się też wraz z kolejnymi latami. Nieraz ma podłoże genetyczne. Leczenie krótkowzroczności to przede wszystkim noszenie szkieł korekcyjnych. Zamiast nich można postawić na soczewki kontaktowe. Takie leczenie krótkowzroczności nie zmniejsza wady, ale umożliwia zachowanie jakości widzenia bez względu na to, w jakiej odległości położone są obiekty. Okulary oferowane są przez optyków w różnych cenach. W przypadku osób pracujących z komputerem możliwa jest częściowa refundacja ich kupna przez pracodawcę – laserowa korekta krótkowzroczności.

zielone kobiece oczy

Autor: Liebre.De.Marzo
Źródło: http://www.flickr.com

Wadą, która nie ma związku z używaniem komputera jest natomiast jaskra. Choroba ta ma związek z nazbyt wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym, co jest stanem niezwykle groźnym. Leczenie jaskry odbywa się na kilka sposobów – jaskry. Przede wszystkim polega ono na zbijaniu zbyt dużego ciśnienia. W zdecydowanej większości przypadków odbywa się to za pomocą aplikowanych środków farmakologicznych. Gdy to nie przynosi rezultatów, pora na bardziej zaawansowane leczenie jaskry.

Jeśli zaintrygowały Cię zagadnienia tego opisu, to do zobaczenia jest również kolejna strona, gdzie odkryjesz sporo szczegółów na ten temat.

W tym wypadku w grę wchodzi zabieg operacyjny.

Wszystko odbywa się jednak szybko prosto. Nie jest wymagany długi pobyt w szpitalu – chory może wyjść już na drugi dzień po operacji. Następnie niezbędne jest oszczędzanie oczu oraz używanie specjalnych kropli. Jaskra jest choroba, która zaniedbana może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku.