Drukarka laserowa a może atramentowa? Poznaj ich najistotniejsze cechy, a nie będziesz mieć problemów z wyborem

Nie każdy ma zorientowanie w sprzętach komputerowych, więc nie zawsze podjęcie decyzji co do odpowiedniego urządzenia należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli w takim razie zamierzasz zakup drukarki, lecz nie masz wiedzy, która pomogłaby ci w wyborze sprawnego narzędzia tego rodzaju oraz jednocześnie najlepszego producenta, jakim jest na przykład firma HP czy Brother, musisz poznać najważniejsze cechy drukarek laserowych i atramentowych, aby potem zdecydowanie dokonać zakupu.

drukarka

Autor: John Loo
Źródło: http://www.flickr.com
Cena to pierwszy fundamentalny dla klienta element. Profesjonalne drukarki laserowe potrzebują dużego budżetu, jednak można też wyszukać tańsze modele do użytków domowych. W tym drugim przypadku trzeba się liczyć z wysokimi kosztami ich eksploatacji. Kupimy niedrogi sprzęt, ale chcąc wymienić toner będziemy zmuszeni naprawdę się wykosztować, a kupno zestawu zasobników może nawet przewyższyć cenę samej drukarki. Drukarki atramentowe, na przykład cenione przez klientów drukarki HP – serwis www, są droższe od najniżej wycenianych typów drukarek laserowych, ale ich tonery nie zniszczą naszego budżetu. Ceny tonerów plasują się na rozsądnych poziomach cen, a dodatkowo jakość wydruku w drukarkach atramentowych jest o wiele wyższa, co szczególnie docenimy drukując kolorowe dokumenty albo zdjęcia. Kupując drukarkę powinieneś też mieć na uwadze hałas związany z jej pracą. Drukarki atramentowe są sporo cichsze, niż drukarki laserowe. Drukując dokumenty w domu nie mógłbyś trzymać drukarki np. w sypialni, ponieważ od razu zbudzilibyśmy śpiącego partnera lub partnerkę. Drukarki laserowe są także zdecydowanie większe, więc trzeba przygotować sobie odpowiednie miejsce, by je ulokować.

drukarka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz właściwie każdy producent, w tym Sony, posiada w swojej propozycji każdy z powyżej wymienionych rodzajów drukarek. Który z nich jest najlepszy? Nie ma łatwej odpowiedzi, gdyż jest ona zależna od osobistych wymagań i preferencji. Jednak poznanie ich najistotniejszych cech chociaż po części ułatwi podjęcie decyzji co do kupna urządzenia, które będzie urzeczywistniać główne warunki każdego użytkownika.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej artykułów na powyższy temat? Namawiamy zatem do następnej strony – po prostu naciśnij to aplikacja do urlopów i przejdź do naszego serwisu.

Pamiętaj, iż na działanie sprzętów ma także wpływ sam komputer, dlatego pamiętaj o dobrym procesorze, np. Intel Core i7, a wszystkie komponenty będą działać, jak trzeba – tutaj.