Gry komputerowe wcale nie są głupie. Istnieją tego typu, iż spodobają się nawet najbardziej zajadłym krytykom

Nieprawdą jest, iż gry są przeznaczone jedynie dla dzieciaków, młodzieży czy półgłupków. Takie niestety panuje przekonanie pośród poniektórych ludzi. Graczy odbiera się jako wyrośnięte dzieciaki, które powinny zająć się czymś bardziej pożytecznym niż graniem. Nie ulega wątpliwości, to krzywdząca opinia. Równocześnie, powinno się stwierdzić, że są gry po prostu głupie, tak samo, jak jest wiele głupich filmów, ale nie mówimy się, że każdy, kto ogląda filmy jest głupkiem lub, że marnuje czas (choć też i są takie głosy). Nie oznacza to, że wszystko w jednej kategorii jest bezsensowne, uzmysławiają to gry, ale podobnie filmy czy muzyka.

zawody w graniu

Autor: Wikilogia
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, że jak zobaczymy malucha, który gra w „strzelanki”, to przypuszczalnie krew nas zaleje, bo takie dziecko nigdy nie powinno w to grać. Pokrewnie, będziemy zaskoczeni, gdy zobaczymy takiego młodego człowieka oglądającego jakiś brutalny film. To niedopuszczalne, a rodzice, którzy na to zezwalają powinni się zastanowić, co naprawdę robią. Swoją drogą trzeba to koniecznie wiedzieć, że to nie filmy, gry czy inne tego typu zjawiska są szkodliwe.

gra romadoria:

To złe przystosowanie do wieku jest złe. Są wszak wyśmienite bajki dla dzieci, również, jak są wspaniałe gry, które rozwiną ich kreatywność. Możemy natknąć się na głupie gry, jakie niczego dobrego nie uczą, możemy jednakowoż grać w takie coś jak gra mechrage, gra tauriworld (warto sprawdzić) czy gra romadoria i samemu się przekonać, jakie to niezwykłe, zjawiskowe odmiany spędzania wolnego czasu. Zauważyli już to nawet marketingowcy, którzy ukuli wyraz „grywalizacja” odnoszący się właśnie do gier i do codziennego życia. O co w tym chodzi? Odpowiedzi można znaleźć m.in. na stronie .

Po prostu, żeby lepiej działać, ażeby społeczeństwo się lepiej rozwijało powinniśmy zastosować niektóre szczegóły gry do naszego życia. Zaistniało już mnóstwo inicjatyw z owego obszaru. Zwolennicy gier są zachwyceni tym odkryciem, gdyż poprzez lata czuli się trochę obco, jakby robili coś nieważnego, zbędnego. Nagle, dzięki „grywalizacji”, okazuje się, że gry mogą nas dużo nauczyć, można korzystać z ich mechanizmów i układanych tam rozwiązań. Od czasów „grywalizacji” już nikt nie może stwierdzić, że gry są głupie.

Jeśli poszukujesz interesujących danych na omawiany temat, to dokładnie sprawdź pełny wpis (https://magazynauto.pl/uzywane/czy-bac-sie-aut-powypadkowego,aid,1748), który zawiera godne uwagi informacje.

Jak najbardziej, takie występują, analogicznie jak głupie filmy, ale nie jest to obiektywne dla całego tego intrygującego zjawiska.