Co począć, gdy bezskutecznie usiłujesz zajść w ciążę?

Wiele par starających się o dziecko nie odnosi sukcesów pomimo wszelkich starań. Niektórzy na malucha czekają nawet parę lat i zaczynają rozważać adopcję. Co zrobić, jeśli bez skutku usiłujesz zajść w ciążę?

odstawiamy antykoncepcję

Autor: Surija / „Sray”
Źródło: http://www.flickr.com
Od czego zacząć?

Do ciąży najlepiej się przygotować – niewątpliwie powinniśmy odstawić antykoncepcje hormonalną odpowiednio wcześnie i zacząć zażywać kwas foliowy. Poza tym trzeba zadbać o zdrową dietę, ruch, unikanie przemęczenia i używek oraz relaks. Zdecydowana większość kobiet musi starać się o potomka nawet kilka miesięcy, nim zobaczy upragnione dwie kreski na teście ciążowym, dlatego nie warto zniechęcać się, jeśli przez pierwszych kilka tygodni wasze starania nie przyniosą efektów. Wiele par podkreśla, że ciąża ma miejsce, kiedy partnerzy przestają podchodzić do niej jak do zadania. Niekiedy więc wystarczy zwolnić nieco tempo życia, zarezerwować noclegi podlaskie w pobliżu cichej i spokojnej okolicy odprężyć się podczas wspólnego weekendu (powinniście skorzystać z uroków noclegów w podlaskim). Ważne jest także zadbanie o romantyczną atmosferę sprzyjającą zbliżeniom.

Kiedy do lekarza?

Kluczem do sukcesu jest oczywiście świadomość swojego ciała i umiejętność rozpoznania dni płodnych, podczas których możliwe jest zajście w ciążę. W momencie starań o dziecko pomocne będą również specjalne testy owulacyjne do otrzymania w aptekach, jakie pozwalają określić możliwość zajścia w ciążę. Jeżeli starania nie przynoszą rezultatów przez wiele miesięcy, warto udać się do ginekologa i zbadać co jest przyczyną takiego stanu rzeczy i jak można temu zaradzić. Może okazać się, że jedyną szansą na upragnioną ciążę będzie przeprowadzenie in vitro. Jest ono przeprowadzane w rozmaitych rejonach Polski, stąd też, jeśli decydujemy się na korzystanie z pomocy np. w Białymstoku, warto przygotować się wcześniej i zarezerwować noclegi podlaskie.

Chcesz uzyskać więcej informacji na prezentowany wątek? Jeżeli tak, to odkryj witrynę (https://visaandwork.com/blog/slub-z-obywatelem-rp/), która przedstawia nie mniej istotne dane – są one bardzo wciągające.

ciąża

Autor: Alex Lupo
Źródło: http://www.flickr.com
Z uwagi na to, że zapłodnienie in vitro wywołuje wiele kontrowersji, nie wszystkie małżeństwa zdecydują się na takie rozwiązanie. Jeśli któryś z partnerów jest bezpłodny, warto wziąć pod uwagę adopcję. Przygarnięcie dziecka i zaopiekowanie się nim, to szlachetna rzecz, zatem warto wziąć to pod uwagę – dowiedz się o in vitro.