Jak wybierać fajne zabawki dla dzieci

Rodzice wielokrotnie myślą, jakie zabawki dawać swoim pociechom. Mają dość duże wyzwanie, gdyż we współczesnych czasach oferta jest duża, a producenci nakłaniają klientów wesołymi kolorami i dźwiękami. Co kupić? Postawić na wartości edukacyjne czy dać się namówić potomkowi i kupić nowości reklamowane w telewizji?

zabawka

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze jest to, by zabawka była bezpieczna dla dziecka.

Koniecznie zobacz tekst (www.edukacjaaktywna.pl/kontakt/), w którym również znajdziesz wiadomości mówiące o podnoszonej w tym artykule kwestii. Niewątpliwie jest w nim coś interesującego dla Ciebie.

Z tej przyczyny trzeba wybierać artykuły stosowne do wieku pociechy. Dziecko dwuletnie nie powinno bawić się małymi klockami czy drobnymi elementami, gdyż w każdej chwili może się nimi zadławić – i nieszczęście gotowe. Poza tym kupowane zabawki muszą być starannie wykonane z tworzyw, które nie są toksyczne, nie mieć ostrych krawędzi i posiadać odpowiednie atesty. Zawsze lepiej jest wydać więcej pieniędzy mając pewność, że nie kupiliśmy kiczu, który może być groźny dla zdrowia lub życia malucha. Poza bezpieczeństwem zabawki muszą po prostu bawić – tutaj również ma znaczenie wiek dziecka (niedrogie lalki dla każdej dziewczynki).

Najczęściej im większe maluchy, tym więcej się dopominają – bez wątpienia dla dziecka przedszkolnego nie będą atrakcyjne zabawki zaprojektowane dla niemowląt. Zabawki z reguły mają oznaczenia podpowiadające zalecenia wiekowe, co zdecydowanie ułatwia wybór. Firmą, która stawia na pierwszym planie bezpieczną i wesołą zabawę, jest Fisher price. Dodatkowo zwraca szczególną uwagę na walory edukacyjne, co jest następnym czynnikiem, o którym trzeba pamiętać idąc na zakupy do sklepu

zabawka

Autor: cyanide45
Źródło: http://www.flickr.com

z zabawkami. Fisher price dokłada wszelkich starań, aby produkowane przez niego zabawki zapewniały wartościową zabawę i zachęcały do aktywności. Dzięki temu prowadzą do zdrowego i odpowiedniego rozwoju malucha wspomagając koordynację ruchowo-wzrokową, pogłębiając zdolność koncentracji, dostarczając wiedzy potrzebnej w codziennym życiu a także ucząc racjonalnego myślenia. Zabawa powinna nie tylko dawać radość, ale także inspirować umysł oraz rozwój motoryczny.

Kupując stosowne zabawki mamy okazję, aby zapewnić dziecku wesołe dzieciństwo i prawidłowy rozwój. Pamiętajmy też o prostych, szmacianych lalkach albo drewnianych klockach – one również mają pozytywny wpływ, ponieważ rozwijają kreatywne myślenie i rozbudzają wyobraźnię. Należy tylko zachować równowagę – zabawki dla każdego dziecka).