Selekcjonujemy meble do pomieszczenia dziecka. Jakie meble pasują do pokoju chłopca, a jakie do pokoju dziewczynki?

Meblując pokój potomka musisz wybrać pomiędzy meblami standardowymi i tzw. kombajnami, to znaczy meblami, jakie służą za jednym zamachem do spania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie są tendencje w projektowaniu sprzętów do pokoju dziecięcego.

Łóżeczko dziecięce

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilkunastu lat ulepszane są oferty “kombajnów”, czyli zespolenie w jednym, rozbudowanym meblu funkcji spania, pracy i magazynowania rzeczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu resztka pokoju dziecięcego zostaje wolną powierzchnią do przyjemności. W meblach tych przeważnie połączone jest jasne drzewo z chromatycznym laminatem tudzież akcentami z satynowanego aluminium. Takie zestawy mebli dla dzieci są nader funkcjonalne i niejeden producent mebli metalowych dziecięcych – decyduje się na produkcję omawianych artykułów. Cieszą się one bardzo dużą famą. W kategorii mebli standardowych stylizacja urządzenia pokoi dla dzieci selekcjonowana jest w zależności od płci dziecka. Kiedy chodzi o umeblowanie do pokoju dziewczynki, rzecz jasna fabrykanci stawiają na typowo kobiece akcenty: niedźwiedzie, lalki, serduszka.

Pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

Charakter romantyczny zawierają sypialnie dla dziewcząt jak również pokoje dla niemowląt, aranżowane meblami w stylu rustykalnym, biedermaier albo eklektycznym. Pomieszczenia dla chłopców nawiązują stylistyką do wnętrz kolonialnych z dodatkami safari (ponure drewno, juchtowa skóra, srogie płótno) czy elementami żeglarskimi (źródło artykułu). Każdego typu mahoniowe umeblowanie z połyskującymi mosiężnymi okuciami, przejaw “róży wiatrów”, tapicerka w kratę albo pasy granatowo-białe oraz czerwono-białe cieszą się obfitą popularnością. Wszelkie meble dla dzieci zawierają w sobie urok i przykuwają uwagę nieraz ludzi dorosłych. Wskazane jest aby więc zastanowić się przed wyborem tego rodzaju sprzętu, ponieważ posłuży on pewnie przez długi czas.

Umeblowanie domu czy mieszkania musi być komfortowe i pewne w użytkowaniu: funkcjonalne, bezbłędnie wykonane z przyjaznych surowców. Produkowane na obecną chwilę meble dla dzieci (oferta) dokładnie takie są – perfekcyjnie pożytkują każdy metr zajmowanego miejsca.