W jaki sposób wybrać dobrego fotografika na sesję dziecięcą?

rodzice, którzy szukają fotografika do wykonania sesji dziecięcej na pewno nie mają łatwego zadania. Takich ofert można znaleźć na rynku bardzo dużo i nie wiadomo kogo właściwie warto zatrudnić.
Jeśli odpowiada nam cena takiej usługi, to nie zawsze może nam się podobać efekt końcowy.

ubrania - fotka

Autor: Jakub Martyński
Źródło: http://www.flickr.com
pierwsza komunia święta

Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli z kolei będzie podobać nam się portfolio fotografa, to może wyjść na to, że należy dotrzeć na sesję przykładowo 100 kilometrów. Należy mieć świadomość tego, że fotografik fotografowi nie jest równy podobnie jak zdjęcie zdjęciu również. Każdy fotograf ma własny ustalony styl, odmienny zakres działania i naturalnie odmienny sprzęt. Jeśli zainteresowały Cię sesje dziecięce Warszawa jest miastem, w którym znajdziesz dobrych profesjonalistów. Dobrego fotografika dziecinnego można wybrać na wyczucie, zatem wybrać to, co się komu podoba. Przeglądamy wtedy jego portfolio i na tej bazie oceniamy, czy jego zdjęcia mieszczą się w naszym guście. Możemy także wybrać logistycznie poprzez zbadanie, skąd dany fotografik pochodzi.
Jeśli to będą osoby z drugiego końca Polski, to będziemy mieć już niemały problem. Inną sprawą jest to, czy my musimy dojechać do studia, czy też to fotografik dotrze wraz ze sprzętem na docelowe miejsce. Jeszcze innym sposobem wyboru fotografa jest metoda na staż fotografika. W takiej sytuacji moglibyśmy kierować się portfelem doświadczenia artysty lub palety kartonowe ilością zrobionych sesji. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że niekoniecznie fotograf z dużym doświadczeniem będzie nam pasować. Czasy się niezwykle zmieniły a część fotografów wykonuje zdjęcia jeszcze w starym stylu.

Istnieje jeszcze inny sposób wyboru fotografika. Moglibyśmy zatrudnić tego, który jest najczęściej polecany. Moglibyśmy zapytać się o tego typu osobę kogoś z rodziny lub kolegę.