O rozwój intelektualny, ale też i manualny malucha należy zacząć dbać jak najszybciej

To, co zrobimy dla malucha w najwcześniejszych latach, z pewnością przyniesie bardzo dużo korzyści w przyszłości. Trzeba więc w tych najwcześniejszych latach uczynić wszystko co w naszej mocy, ponieważ okres tak szybkiego wzrostu i rozwoju nigdy już się nie powtórzy.
Jasne że z reguły rozpoczynamy od zabawek edukacyjnych, a takie można zakupić już nawet dla bardzo małego dziecka.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Różnorodnego rodzaju pozytywki lub karuzele nad łóżeczko wspaniale ćwiczą u takiego maluszka zmysł obserwacji i słuch. Potem, gdy dziecko podrośnie mamy jeszcze szersze możliwości.

Sprawdź ten link i zgłąb więcej wskazówek tutaj (http://www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/ortopeda) dotyczących analizowanej w tym artykule kwestii. Te rady niewątpliwie też na długi czas zostaną w Twojej pamięci.

Zabawek edukacyjnych dostosowanych do każdego jednego wieku bywa dużo, lecz naprawdę można z nich zrezygnować, nie marnując przy tym szans na bardzo dobry rozwój dziecka. Aby rozwijać kreatywne myślenie , czytajmy dziecku jak najczęściej . Dotąd nie znajdziemy lepszej metody na wspieranie rozwoju umysłowego malucha. Rozwój manualny? Przez wieki nic w tej sprawie nie uległo zmianie. Żadna inna rzecz tak dobrze nie wyćwiczy maluszkowi rączki jak wykorzystywana od zawsze kolorowanka. Faktycznie nie bywają potrzebne bardzo drogie zabawki które mają na celu poprawiać sprawność manualną, ponieważ właśnie kredki i kolorowanka w tym momencie absolutnie wystarczą. Trzeba więc jak najszybciej zaopatrzyć dziecko w taki zestaw, a nim rozpocznie edukację, właściwy chwyt narzędzia pisarskiego będzie miał wyćwiczony, a sprawność manualna zdecydowani wzrośnie.

Niekiedy trzeba wrócić do starszych sprawdzonych sposobów. Nam one dobrze posłużyły, zatem naszym maluchom niewątpliwie też wyjdą wyłącznie na korzyść. Na nowe zabawki mają jeszcze czas.