Czy można zachęcić dzieci do bardziej tradycyjnej rozrywki, czyli gry planszowe? Zdaje się, że jak najbardziej

Gry dla dzieci częściej mają uczyć nasze pociechy, lecz są także takie gdzie najmłodsi uczą się niedobrych nawyków, jakich rodzice woleliby raczej unikać. Gry wdrażają do życia dzieci złe zachowania i sporą dawkę emocji. Gry strzelanki lub na przykład gry bijatyki bardzo interesują nasze dzieci, ale uczą je przemocy, która może się objawiać w życiu codziennym.

dzieci

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci, które są zapatrzone w gry tego typu mają problem żeby odróżnić dobra od zła. Takie dzieci mogą mieć kłopoty w szkole, ponieważ ich jedyna obrona na wrogość innej osoby będzie przemoc. Mogą one również uspokajać dzieci, jakie nie chcąc pokazywać przemocy w stosunku do swoich rówieśników. Zaś całą swoją złość rozładowują grając. Rodzice muszą wiedzieć, jakim dzieckiem jest jego pociecha czy mają się bać, że ich dziecko gra w takie gry czy też się z tego cieszyć. Najbardziej właściwym sposobem dla rodziców jest przyglądanie się własnemu dziecku czy posiada ono skłonności do odpowiadania na zło, jakie je dotknie przemocą a może należy do grupy dzieci, które są bezkonfliktowe i wolałyby nie używać takich zachowań.

Jeszcze jednakowoż lepiej, kiedy zaciekawimy nasze dziecko bardziej tradycyjnymi grami.

Ciekawi Cię skąd bierzemy wiadomości na zawarty w tym artykule temat? Zachęcamy zatem do nowej strony – tam mamy dla Ciebie merytoryczne źródło.

Planszówki są w tej kategorii najbardziej odpowiednim pomysłem. Co interesujące, w dzisiejszych czasach ta rozrywka jest dość mało popularna, ale to nie oznacza, że nie zainteresuje dzieci. To tak samo, jak z baśniami Andersena. Nieważne, że są stare, jeśli takie tematy są aktualne, a dzieci zachwycone tymi opowieściami. Dodatkowo, jak sięgniemy jeszcze bardziej daleko to tym bardziej mamy większą ilość przykładów. Różne mity z całego globu wskazują, że każdy z nas posiada potrzebę wracania do rzeczy tradycyjnych, które są jakby uniwersalne.

gra karciana

Autor: Granna
Źródło: GMFRK Sp. z o.o.
Identycznie jest z planszówkami. Nie powinniśmy się obawiać, że dziecko będzie całkowicie niezainteresowane taką formą rozrywki. Możemy się bardzo zdziwić reakcją naszego dziecka, które wcześniej grało tylko w gry komputerowe. Co ważne, gry dla dzieci sklep zapewniają wiele różnych gier, dla chłopców i dziewczynek, dla zwolenników przygody i bardziej strategicznych gier. Każde dziecko wynajdzie coś dla własnych potrzeb. Ważne, aby nie przekonywać dziecka na siłę, najważniejsze, gdy same będzie chciało znów zagrać.