Wspaniałe zabawki pobudzające kreatywność

Mój wujek jest majsterkowiczem. Facetem który – jak mi się wydawało kiedy byłem dzieckiem – umie zrobić nieomalże wszystko, od karmika dla ptaków w podwórku, po sprzęty domowe samodzielnej budowy. Z fachu wujek jest lakiernikiem.

lego technic

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Jest również artystyczną duszą, skutkiem czego w swoim domu (poza własnoręcznie zrobionymi sofami) na sklepieniu i ściankach obstalował osobiste rysunki. Jak wszyscy w mojej rodzinie jest mężczyzną który bardzo lubi relaksować się w sposób aktywny. Odbiornik TV sporadycznie jest u wujaszka uruchomiony. W weekendy znajduje dla siebie zajęcia. Od lat w długie, zimowe wieczory zajmuje się modelarstwem, co mam wrażenie daje jemu realizować się jako technik. Kiedy tak patrzę czasem na wujaszka w czasie rodzinnej wizyty przy budowaniu modeli widzę w wuju małego chłopca. I kombinuję chwilami czy by wujciowi nie sprawić żartu i zakupić mu zestaw Lego Technic.

Zdaję sobie sprawę, że tego typu podarek dla 60 letniego faceta to bardzo dziwny koncept, ale myślę że ucieszyłby się np. ze zdalnie sterowanego modelu Koparki Volvo L350F. Model ten został zaprojektowany przez firmę Lego w porozumieniu z wytwórcą prawdziwej koparki. Odwzorowano najmniejsze szczegóły, nawet niewielkie jak wygląd prawdziwego motoru. 11 latek zaintrygowany tym jak zbudowane są różne urządzenia z całą pewnością zestawami Lego Technic będzie zafascynowany. Pozwalają te zabawki na uczenie się przez młodego technika jakim sposobem konstruuje się istniejące naprawdę samochody, z jakich elementów są one wykonane. Ponieważ niektóre modele (jak opisywana koparka) są pojazdami zdalnie sterowanymi, mały inżynier ma możliwość zapoznania się z elementami nowoczesnej techniki.

Oczywiście istnieją również mniej skomplikowane zabawki z silnikiem „sprężynowy”, stosujące tłumacz przysięgły dąbrowa górnicza poruszania się zasadę sprężyny. Tak więc dziecko ma okazje w praktyce zaznajomić się z dynamiką. Uczy się zatem przy okazji podstaw fizyki. Niekwestionowanym atutem zestawów Lego Technic jest fakt, że jeden taki zestaw to dwie zabawki. Poza tym wybrane zestawy Lego Technic są wzajemnie kompatybilne, można je zatem ze sobą prosto zestawiać i konstruować jeszcze bardziej skomplikowane pojazdy. Tym samym przyszły technik ma przed sobą coraz to inne trudniejsze wyzwania. Na pewno więc nie będzie się nudził. Klocki te projektowane są dla dzieci między jedenastym a szesnastym rokiem życia. Mniejsze latorośle najprawdopodobniej nie poradzą sobie.