Łożeczko dziecięce – na noc oraz na dzień

W swoim łóżeczku maluch spędza mnóstwo czasu – nie tylko śpi, lecz również ćwiczy obroty, siada i nierzadko energetycznie skacze. Dlatego tak ważny jest Wybór odpowiedniego łóżeczka. Na co należy zwrócić uwagę w czasie zakupów?
Przede wszystkim trzeba przyjrzeć się wykonaniu.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com

Łóżeczko dla malucha musi być stabilne, tak by nie trzeszczało i nie zarwało się, nawet jeżeli malec będzie w nim skakał. Taki mebelek powinien być także starannie wykończony – dokładnie wyszlifowany, a wszelkie śruby, zaślepki i tym podobne powinny być niedostępne dla dziecka. Poza tym farba jaka został użyta do pomalowania łóżeczka powinna być bezpieczna dla dziecka. Szczebelki powinni być blisko siebie, lecz na tyle daleko, by nie utknęła w nich mała rączka czy nóżka. Warto także sprawdzić czy część szczebelków można wyjąć, gdy maluch podrośnie, tak by mógł samodzielnie wychodzić z łóżeczka, dzięki czemu mebelek posłuży na lata. Bardzo istotne jest także regulowanie – przeważnie łóżeczko można ustawić w 3 poziomach. Wysoko ustawione dno będzie wygodne w obsłudze noworodka, nad którym często musimy się pochylać. Natomiast kiedy maluch zacznie wstawać, raczkować i siadać, zdecydowanie dno powinno być ustawione nisko, tak by dziecko nie wypadło oraz nie mogło wydostać się samo z łóżeczka.
Łożeczka dziecięce zobacz łóżeczka dziecięce to bardzo szeroka oferta, więc warto przyjrzeć się tym aspektom i kupić takie, które będzie bezpieczne dla malucha oraz zapewni spokojny sen.
Każde dziecko lubi SPAć nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. Gdy maluch jest zmęczony zabawą staje się marudny, rozwiązaniem jest jedynie upragniona drzemka.
Aczkolwiek nie każde dziecko jest skłonne do tego, aby po prostu położyć się i zasnąć, szczególnie gdy jest jasno. Znakomitym rozwiązaniem są hamaki dziecięce – całkiem pomocna strona.

Niniejszy artykuł jest bardzo zajmujący? Jeśli tak, to zobacz również pozostałe polecane (http://www.szklarz.net/galeria/szyldy-i-reklamy/) treści, gdyż wydają się być równie interesujące i wciągną Cię zupełnie.

Hamak z materiału układa się tak, że miło ściska malca, a delikatne bujanie powoli wprowadza w upragnioną drzemkę.