Najlepszy patent na niebanalny wieczór z bliską osobą

Szykując się na romantyczny wieczór z bliską osobą, nie powinniśmy silić się na ekstrawagancję. Powinniśmy wybrać elegancką restaurację i zabrać ją na romantyczną kolację. Najbanalniejsze rozwiązania nigdy nie zawodzą. Klimatyczna knajpka i przepyszne jedzenie to sprawdzony sposób, by oczarować ukochaną osobę.

Województwo dolnośląskie szczególnie może chwalić się wieloma pięknymi miejscami.zobacz ten link makijaż wrocław makijaż wrocławJakie powinniśmy wybrać z atrakcyjnej palety możliwości? Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarce frazy: „romantyczna kolacja we dwoje Wrocław” lub „restauracja nad Odrą Wrocław”, a otrzymamy spis linków prowadzących nas do portali online różnych restauracyjek. Przeglądając je, zajrzyjmy przede wszystkim w galerię zdjęć.

Restauracja

Autor: Nina Matthews Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Zobaczymy, jak restauracyjka prezentuje się w środku, jakiej używa sztućców i talerzy i jak jest udekorowana. Najlepiej wybrać na romantyczną kolację miejsce, które postawiło na klasyczny aranż, subtelne kolory i skromne ozdoby, na przykład niewielkie obrazy na ścianach. Z kolei przytłumione źródło oświetlenia lub malutkie palące się świeczki to najłatwiejszy przepis na zbudowanie romantycznego klimatu.

Restauracja

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Zwróćmy także uwagę na oferowane menu. Romantyczny klimat może prysnąć, kiedy np. ubrudzimy się sosem do spaghetti. Nie zaleca się też wyszukanych potraw typu owoce morze. Choć wyrafinowane, to trudno je zjeść nie brudząc się. Najlepiej wybrać sałatki warzywne i dania mięsne albo zupy. Jeśli jednak wciąż nie jesteśmy przekonani, które miejsce wybrać, możemy poprosić o pomoc internautów. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce „romantyczna kolacja we dwoje Wrocław” albo „restauracja nad Odrą we Wrocławiu”, otrzymamy spis linków prowadzących do licznych blogów i for internetowych.

Autorzy postów rekomendują różne lokale, oceniają jadłospis i dodają własne fotografie. Warto się z nimi zaznajomić, jeżeli szukamy obiektywnych opinii. Szukając lokalu na romantyczną kolację z bliską osobą, wybierajmy miejsce eleganckie i przytulne. Zamiast zapełnionej knajpy, lepiej zabookować stolik w kameralnej restauracyjce nad Odrą (szczegóły pod tym odnośnikiem). Taka lokalizacja, kilka zapalonych świec i lampka dobrego wina zbudują niepowtarzalny nastrój.