Zabawy młodszych budowniczych

We współczesnym świecie dużym rangą cieszy się profesja technika. Nie zdumiewa w związku z tym fakt, że znajduje to odzwierciedlenie w rozrywkach naszych latorośli. Z uciechą więc wchodzą w funkcje architektów miasteczek czy zwyczajnie w fach strażaka. Aby gra była dobra, trzeba przykładowo zbudować kompletne miasteczko.

w mieście Lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Formuła na to jest dosyć banalny, wystarczy krzynka inwencji, kartony i już makieta sporządzona. Bez cienia wątpliwości na podwórzu wszystko może stać miasteczkiem. Co jednak uczynić, jeśli mali budowlańcy nie mogą bawić się w ogrodzie, bo pogoda nie dopisze. Wówczas z sukursem nadchodzą klocki. I raz jeszcze tak jak na podwórzu można skonstruować Kalisz. Dziadkowie współczesnych dzieci posiadali tylko swoją wyobraźnię oraz drewniane bryły z których konstruowali miasta.

miasteczko z klocków Lego

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku XXI w., dzieci mają z pewnością prościej, starczy zestaw Lego City, i sprawa jest załatwiona. W niecałą godzinkę powstają ambulanse, samochody strażackie, lotniska albo komendy policji, razem z więzieniami. Nie wybuchają wtedy sprzeczki o to, czym ta czy tamta budowla jest. Zestaw Lego City zaprojektowany jest dla dzieciaków wieku od pięciu lat, które potrafią już myśleć abstrakcyjnie, bez trudu z zadanych podobnych do siebie detali układają nowe budowle. Klocki te z powodzeniem możemy przyporządkować do grupy zabawek pouczających, bowiem uczą latorośle likwidowania problemów, nauczają że z takich elementów przy odrobinie pomysłowości da się zbudować całkiem oryginalne obiekty. Zestaw Lego City zawiera w sobie przynajmniej dwie możliwości, przykładowo z tych samych detali możemy zbudować wóz policyjny i samochód wyścigowy. Wybór możliwości zależy jedynie od użytkownika.

Opiekun dziecka w toku zabaw ma sposobność pobudzać ręczne zdolności malucha, co na pewno zaowocuje w życiu szkolnym czy też dorosłym. Rzecz jasna jest to również sposób na budowanie więzi dzieci z rodzicielami. W trakcie takich zabaw, mamy szansę poprzez zabawę nauczyć potomka, że do zaplanowanego efektu dochodzi się stopniowo, poprzez sukcesywne przeprowadzanie wcześniej ułożonego projektu.

U starszych dzieciaków może być klocki Lego seria City powodem do wyjaśnienia wybranych nieskomplikowanych procesów matematycznych.

Jeśli żywo emocjonuje Cię analizowana tutaj sprawa, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://lonsdale-benlee.pl/odziez-damska/t-shirt-polo) omawiającym podobne tematy.

Przykładowo działania bloczka. Wbrew pozorom jest to frajda miła nie tylko dla dzieciaczków ale również ich opiekunów. Odpowiednio pokierowana może stać się świetną rozrywką a za jednym zamachem nauką oraz metodą na szary, zimowy wieczór.