Wybieramy gry dla malucha. Zobacz nasze podpowiedzi

W różnych mediach od lat można napotkać doniesienia o tym, jak to gry wideo są niekorzystne dla młodych ludzi. Trzeba określić to wprost – to kłamstwo. Takie wiadomości są wynikiem ignorancji dziennikarzy, którzy pragną przyciągać publiczność kontrowersyjnymi.

lego

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie rozsądni nie łykają sensacji o wywoływaniu agresji przez gry na komputer. Pomyślmy: dlaczego to rozrywka elektroniczna ma posiadać takie działanie, a nie np. zwykle dużo krwawsze wytwory z Hollywoodu? Czemu to gra komputerowa ma rzekomo namawiać kogoś do zabicia człowieka, a nie książka kryminalna z brutalnymi opisami zbrodni? Następna kwestia – dlaczego zabicie kogoś na ekranie komputera ma spowodować, że człowiekowi przyjdzie chęć na morderstwo w niewirtualnym świecie? Wszakże jest całkowicie odwrotnie, krwawa gra komputerowa może rozładować stres!

I został najważniejszy argument – gry wideo to setki różnych typów i produkcji. Różnice gatunkowe są niezwykle jaskrawe – w sklepach można znaleźć doskonałe Lego Władca Pierścieni dla dzieci, a obok GTA V, sprzedawaną wyłącznie pełnoletnim.

Opracowaliśmy dla Ciebie kolejne przyciągające notki na ciekawiący Cię dział. Przejdź do następnego wpisu oraz czytaj wpis fotele gamingowe dla dzieci.

Analogicznie jak w wypadku oglądania produkcji filmowych lub czytania lektur, najważniejsze jest dobranie odpowiedniej produkcji. Gama jest ogromna.

Jeżeli jesteś opiekunem malucha, który uwielbia gry komputerowe, miej na uwadze, by zawsze kontrolować to, w co latorośl się bawi. Gry krwawe nie są właściwe dla dziecka, ponieważ mogą wywołać koszmary nocne i uczucie lęku.Rozsądnie jest udać się z latoroślą do sklepu i dokładnie przejrzeć towary na sklepowych półkach. Nie zapominaj, że gry komputerowe dostają różnorakie kategorie wiekowe, identycznie jak filmy. Dlatego dla młodego człowieka doskonałym prezentem będzie Lego Harry Potter, a nie jakaś hardcorowa strzelanka. W sprzedaży można zobaczyć dużo rozmaitych gier, które silnie stymulują wyobraźnię i kreatywność dziecka, nie epatując jednocześnie krwią i pornografią.