Samotność jest zła pod każdą postacią. Jest na nią metoda, lecz trzeba kogoś poznać. Jak to zrobić?

Samotność może i jest fajna, lecz zapewne nie na dłuższą metę. Każdy z nas bowiem wymaga wsparcia, innej osoby, która wesprze nas w ciężkiej chwili, będzie przy nas. Nawet kot niby taki samotnik, także od czasu do czasu wymaga miłości. Niekiedy „dusimy” się w związku, zmieniamy więc towarzyszy życia, ale często powracamy do stanu wyjścia. I znowu jesteśmy samotni, choć pragniemy kogoś poznać. Najbardziej beznadziejnie zaś mają Ci, którzy mieszkają za granicą, a do tego muszą wychowywać dzieci. Zwłaszcza jest to kobieta, ale zdarza się, iż w takiej sytuacji jest mężczyzna.

ojciec

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to bardziej rzadkie zjawisko, lecz także zauważalne. W dzisiejszych czasach, gdy spora ilość naszych rodaków wyjeżdża za granicę ta tendencja tym bardziej się nasila.

Gdy stwierdzisz, że warto zgłębić większą ilość danych związanych z omawianą tutaj tematyką, zerknij na źródło (https://demostenes.com.pl/jezyki/angielski/) – tam przeczytasz analogiczne zagadnienia.

Przyczyny są różne, lecz wiadomym jest, iż jeśli jesteśmy parą na odległość, to w końcu jedno z nas jest w stanie nie wytrzymać, może zrezygnować z dalszego związku. Czasem także pary rozstają się będąc już za granicą. Tam jest zawsze troszkę inaczej, to jest dla nas jakby inna planeta.

Wiadomym jest, że obracamy się w odmiennej kulturze, posiadamy trudności finansowe, mamy kłopot w komunikacji. No i w końcu dzieje się tak, iż to jeden z rodziców zostaje z dzieckiem. Najczęściej to kobieta, lecz niekiedy w tej roli pozostaje facet. W wielu sytuacjach kobieta traci prawa rodzicielskie albo po prostu umarła i to na mężczyźnie, na ojcu spoczywa podjęcie trudu za wychowanie dziecka. W takiej roli jest mu na pewno trudno i pragnąłby kogoś poznać, by ułożyć sobie życie na nowo. Za granicą jest to utrudnione, całe szczęście istnieją portale internetowe dla samotnych ojców. Jak je znaleźć?

ojciec

Autor: DVIDSHUB
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, że w sieci internetowej, wpisując frazę w stylu samotni ojcowie uk (uk, ponieważ w Wielkiej Brytanii jest najbardziej liczna Polonia, więc tam raczej będzie największa liczba takich sytuacji) – . To niezwykle fajna możliwość i to bardzo dobrze, iż jest też osiągalna dla samotnych ojców. Przeważnie bowiem jak pomyślimy o samotnym wychowywaniu dziecka ujrzymy samotną kobietę, na szczęście jest także pomoc dla – to prawda – mniejszej grupy, lecz jednocześnie istniejącej i także posiadającej takie potrzeby. Warto zaglądnąć na taką stronę i znaleźć partnerkę, być może na całe życie. To daje szanse, że nasza samotność jest jednak tylko chwilowa, iż nie jesteśmy na nią skazani i jest szansa, że znajdziemy swoją drugą połówkę.