Czy dla „pierwszaka” lepiej jest nabyć plecak, czy też tornister?

Do najbardziej podstawowych akcesoriów, jakie konieczne są młodemu uczniowi na pewno trzeba zaliczyć nie tylko kredki, flamastry, zeszyty czy linijki, lecz również torbę, do której będzie można włożyć powyższe akcesoria.

asortyment

Autor: Galeco
Źródło: Galeco
I w tym momencie trzeba się zdecydować, czy też lepsze są dla „pierwszaków” tornistry czy plecaki. Zdania na ten temat są podzielone, chociaż większość rodziców przynajmniej podczas kształcenia podstawowego (czyli pierwszych trzech klas szkoły podstawowej), proponuje zakup tornistra. Tutaj nie jest to jednak finał problemów, a raczej ich początek.

Czy na tej stronie (https://wilanow.varsovia.edu.pl/o-nas/) coś Cię zainteresowało? Masz chęć przeczytać dużo szczegółów na ów temat? Nie ma problemu. Należy jedynie wejść w poniższy link.

Trzeba bowiem określić, czy powinno się kupić tornister pionowy, poziomy, czy może w kształcie owalu. Następna kwestia to to, czy powinien być on usztywniony na plecach, czy mieć zamontowany system wentylujący. Osoby, które chcą nabyć tornister, powinni także zdecydować, czy dziecko będzie go wykorzystywać przez trzy lata, bądź przez jeszcze dłuższy okres czasu.

dziecko - tableau

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com
tornister

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo znaczącą sprawą jest to, czy zamierzamy swoje potomstwo podwozić do szkoły, czy też zamierza tam przyjeżdżać przykładowo autokarem lub będzie codziennie nosić go na plecach przez całą drogę do oraz ze szkoły. Rzecz w tym, że kwestia nie jest tak błaha, jak mogłoby się wydawać, bowiem w dzisiejszych czasach tornister, a raczej ilość przedmiotów, które w tornistrze muszą dźwigać uczniowie jest tak znaczna, że ma to niezwykle negatywny wpływ na kręgosłup uczniów.

Teraz sprawa opiera się na tym, że to nie tylko tornistry z usztywniaczem są cięższe, ale uczniowie muszą nosić również nielekkie rzeczy. Uczniowie powinni spożywać drugie śniadanie, więc tornister musi posiadać też oddzielną kieszeń, o której rodzice nie powinni zapominać.