Mobilizuj rozwój Twojego dziecka poprzez atrakcyjne zabawki edukacyjne

Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Porusza nas ten widok. Z ekscytacją spoglądamy na ich pojedynek z kłębkiem wełny. Jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że niesforne figle są tak naprawdę ćwiczeniami, przygotowującymi zwierzątka do dorosłego życia. Ponieważ to właśnie owe sprawności zaczerpnięte podczas zabawy będą w przyszłości wiele mówić o przyszłości zwierzęcia a także jego miejscu w stadzie.

Zabawka edukacyjna

Autor: saeru
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego, tak spora liczba rodziców nie bierze pod uwagę wrodzonej ciekawości dzieci, po to by przekazać im w danej chwili przygotowanie o otaczającym świecie? Wszak dzieci już od najmłodszych lat obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Szukając zabawek dla swoich maluszków miejmy na uwadze, że mimo wszystko podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu. Dziecko , które spędza większość czasu przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało zapału na udział i zaprezentowanie się w dorosłym świecie. Zamiast kształcenia lub uprawiania sportu wybierze grę komputerową. Dlatego zezwólmy małym inżynierom i wynalazcom wprowadzić do naszego życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie. Zabawa klockami buduje wyobraźnię przestrzenną i może być niesamowicie emocjonująca, zwłaszcza gdy, architektura zyska uznanie dorosłych. Zabawki edukacyjne pomagają naszym dzieciom w doświadczaniu świata: dźwięków, barw, w rozwijaniu zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedyną zaletą jest to, iż są ładne w najbliższym czasie wylądują w pudełku z niechcianymi zabawkami.

Koniecznie zobacz na stronie (www.wilanow.varsovia.edu.pl/o-nas/) inne tego rodzaju wpisy. Tam także zobaczysz coś ciekawego, gdyż proponuje ona pokrewną problematykę.

Przekonujemy więc do sięgania po zabawki edukacyjne – gry i zabawki edukacyjne ze strony eduleon.pl. Na które się zdecydować?

To proste. Sami zadajmy sobie pytanie, jak długo nie znużyłaby nas, czego dzięki niej będziemy w stanie się nauczyć. Posłuchajmy głosu swego serca i rozumu. Zaufajmy intelektowi dziecka, które pragniemy obdarować. Miejmy na uwadze, że z małego Antosia z upodobaniem bawiącego się klockami w przyszłości wyrośnie Antoni, który będzie architektem, a Zosia z rumieńcami na twarzy przeprowadzająca ”niesamowicie istotne eksperymenty” być może odbierze nagrodę Nobla w dziedzinie chemii.