Ozdabiamy miejsce dla niemowlaka

Gdy na świat przychodzi pierwsza pociecha, nic już nie jest takie, jak kiedyś – nasze mieszkanie także. Wymogi nowego lokatora zmuszają do reorganizacji domu i zmiany poglądów na temat aranżacji oraz wystroju wnętrz. Niezależnie od tego ile metrów kwadratowych zajmie królestwo nowego członka ekipy, musimy gruntownie przemyśleć strategię wyposażenia i urządzenia powierzchni dla maluszka.

prezenty dla niemowląt

Autor: thepeachpeddler
Źródło: http://www.flickr.com

Zarówno przy wyborze wyposażeń jak i stylistyki należy pamiętać o tym, iż w dziecięcym pokoju powinien czuć się miło jak też bezpiecznie niemowlak, maluszek i przedszkolak, a może nawet i uczeń. Jeśli idzie o dekoracje do pokoju dziecięcego również powinniśmy brać to pod uwagę. Ustawienie właściwej perspektywy czasowej przyzwoli na taki dobór pojedynczych elementów ekwipunku, żeby razem z rozwojem malucha wystrój jego wnętrza mógł ewoluować. Można to uzyskać małym nakładem sił oraz środków. Wprawdzie badania wykazały, że małe dzieci postrzegają wyłącznie wyraźne barwy podstawowe, jednakże nie oznacza to, że pokój maluszka powinien być tandetny oraz krzykliwy. Pokój bobasa powinien być pogodny oraz gwarantować poczucie bezpieczeństwa. Warunki owe spełnia pomieszczenie pełne ładu. Takowe założenia uskutecznić możemy stosując dla przykładu wyraźny klucz kolorystyczny, oparty na jednym kolorze wiodącym, najwyżej dwóch towarzyszących oraz niezbyt agresywnych wzorkach. Możemy też spożytkować możliwości jakie dają właściwie dopasowane akcenty – zasłonki, narzuta na łóżeczko, tanie zabawki dla małych dzieci itd. Przy tym wszystko wykonane tak, by dało się bez trudu odkurzać, wyprać, zmieniać – jednym słowem: utrzymywać w czystości.

dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Trzymanie ubrań małego lokatora na półkach w „dorosłej” szafie jest możliwe, pod warunkiem, iż ma się dużo dobrej woli oraz regularnie sprząta treść półek. Cała ta dziecięca drobnica ma przedziwne skłonności do trwania w stanie nieładu, dlatego warto podzielić obszerne wnętrze szafy na niewielkie przegródki wieszając w niej tekstylne półeczki, kieszenie bądź woreczki na wewnętrznej stronie drzwi.

Hej, spójrz na witrynę (http://www.hotelaqua.pl/)!, to okazja, że znowu tak prędko jest w tamtym miejscu coś aż tak ciekawego, trzeba to koniecznie sprawdzić!

Znacznie wygodniejszym sprzętem jest komoda – im więcej półeczek tym korzystniej. Magazyn ubranek powinien znajdować się w sąsiedztwie punktu do przewijania.Część wyposażenia może stanowić najlepsze prezenty dla niemowlaka. Warto babciom, wujom podszepnąć czego nam jeszcze brakuje.