Pomysły na zabawy z potomkami w mieszkaniu

Uwięziona z latoroślą w mieszkaniu z powodu złej aury, grypy albo banalnego kaszlu? Znasz to świetnie i już drżysz na samą myśl o przymusowych dwutygodniowych wakacjach (w domu), prawda?
Czas zimowo – jesienny to jeden z tych, gdy chcąc nie chcąc musimy zegnać nieco więcej czasu w mieszkaniu aniżeli latem.

Gdy latem całe życie toczy się na ożywczym powietrzu, zimą – w czterech ścianach. I jeśli latem maluch sam znajdzie sobie zabawę z kolegami z osiedla, w zimie ciężej jest zainteresować go czymś na dłużej aniżeli 10 minut. Poza tym, w domu mamy ograniczone pole do rozrywek.

Jeśli zamierzasz skontrolować rzetelność danych znajdujących się tej publikacji, to kliknij tutaj i zweryfikuj info u źródła (https://wilanow.varsovia.edu.pl/misja/) a zdobędziesz całkowitą pewność w takiej sprawie.

Nie można jeździć przez pół dnia na hulajnodze po pokoju dziennym. Oto zestaw zabaw które możemy wykorzystać podczas zimowo-jesiennego sezonu. Zima jest to okres na kreatywne zabawy z dzieckiem.

kreatywne zabawy z dzieckiem

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com
Obuwie sportowe

Autor: Richard Sue
Źródło: http://www.flickr.com
Przygotujcie komplet jesiennych skarbów. Mogą być to kasztany, żołędzie i kolorowe liście. Pospołu z dzieckiem zróbcie pudełko na owe skarby. Listowie powkładajmy pomiędzy kartki ulubionej lektury, a później bawmy się w ich poszukiwanie. Zróbcie rodzinkę z kasztanowców. Z kasztanów, żołędzi jak też zapałek można w prosty sposób wykonać rodzinę (mamę, rodzeństwo, psa oraz kota). To doskonała zabawa, co najmniej tyle pomnę z dziecięctwa. Tak skonstruowane ludziki schowajcie na pamiątkę do pudełeczka, jakie razem wykonaliście. Pomalujcie dynię. Wykreuj z pociechą niepowtarzalne cacko w formie kolorowej dyni.

Do zabawy wystarczy jedynie dynia oraz farby plakatowe. Pozostałe zabawy dla małych dzieci w pochmurne dni to rozrywki z wykorzystaniem farb, ołówków, kartek papieru i modeliny.