Trudno znaleźć malucha, które nie wiedziałoby Lego

Lego – ciężko znaleźć dziecko, jakie by nie słyszało o tej największej chyba firmie która produkuje najbardziej znane klocki na świecie. I jakich by nie miało albo nie chciało mieć i bawić się nimi. Historia tych rewelacyjnych klocków sięga początku dwudziestego wieku, gdy w niewielkiej miejscowości w Danii została założona niewielka firma, która w ciągu kilku kolejnych dekad stała się światowym potentatem na rynku klocków dla dzieci. Bez wątpienia do takiego sukcesu przyczynił się opracowany w latach pięćdziesiątych sposób łączenia klocków.

Lego

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki niemu każdy z klocków z dowolnego pudełka można połączyć z pozostałymi, przez co dzieci mają nieograniczone możliwości zabawy. Przez całą historię firmy w ofercie ukazało się mnóstwo klocków uniwersalnych, takich jak postacie, domy i pojazdy, lecz i kilkanaście tematycznych serii, nawiązujących do znanych produkcji filmowych albo od zera wymyślonych przez firmowych projektantów – klocki Lego Batman. Najpopularniejsze zestawy oparte na filmach to Harry Potter, Star Wars i Piraci z Karaibów, lecz bez przerwy pojawiają się kolejne, jak na przykład nowość z 2014 roku nazwana lego mixels.

Gwiazdka albo Mikołaj strój świętego mikołaja to czas, gdy miliony najmłodszych dostają mniejsze lub większe opakowanie z klockami lego do zabawy, przy jakich spędza później wiele długich godzin.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to odsyłacz do strony (https://mdbplayground.pl/) zaprowadzi Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Wybierając zestaw klocków na upominek warto sprawdzić zakres wiekowy, dla którego są one dedykowane. Jest to kolejna bardzo duża mocna strona klocków lego, na

lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

wszystkich pudełkach wytwórca prezentuje wiekowy przedział, w jakim dana seria będzie najbardziej odpowiednia.

Przykładowo lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom powyżej lat dziesięciu, co nie oznacza bynajmniej że nie będą mogły się nimi bawić mniejsze dzieciaki czy na przykład dorośli – zestaw lego Bitwa o Helmowy Jar. Oczywiście nie można ich dać rocznym urwisom, ale pięciolatek z pewnością może po nie sięgnąć, tyle że może się trochę zniechęcić przy skomplikowanych konstrukcjach. Wychodząc naprzeciw najnowszym technologiom klocki lego pojawiają się także w filmach i grach komputerowych, czego dobrym przykładem będzie lego batman 2 dc super heroes gra ps3.