Wakacje w ogrodzie – trampoliny i domki dla dzieci

Nim zaczniemy siać trawę, na potęgę sadzić kwiaty i układać alejki, zastanówmy się, jakie potrzeby względem ogrodu mogą mieć nasze dzieci. W końcu nie ma nic lepszego niż zabawa na łonie natury. Co zrobić, aby dzieci nie nudziły się w ogrodzie i chętnie w nim przebywały?

Trampolina ogrodowa

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aby stworzyć wymarzony ogród dla własnych dzieci naprawdę nie potrzeba wiele! Nasi milusińscy nie marzą o nienagannym trawniku, egzotycznych kwiatach i kosztownym placu zabaw z oryginalnymi atrakcjami.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł zamieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej szkoła podstawowa prywatna warszawa w tym miejscu, odnajdziesz tam tego typu informacje.

Energię maluchów pomogą rozładować chociażby trampoliny ogrodowe. Im większa trampolina, tym lepsza zabawa. Na dużej trampolinie można bezpiecznie fruwać naprawdę wysoko i w dodatku w ulubionym towarzystwie. Trampoliny ogrodowe to nie tylko rewelacyjna zabawa, ale także trening równowagi i kondycji – wejdź na stronę i dowiedz się więcej.

Kolejnym świetnym pomysłem na przygotowanie kącika dla dzieci jest domek ogrodowy. Taki domek latem posłuży do zabawy i relaksu, a zimą możemy w nich chować narzędzia! Poza tym w ciepłe dni można w nim urządzać kinder bale. W chłodniejsze wieczory możemy przynieść śpiwory i opowiadać dziecku zapierające dech w piersiach legendy! Domki dla dzieci to miejsca pełne magicznych zakamarków, zaczarowanych miejsc, w których mieszka fantazja. Najbardziej uniwersalnych rozwiązaniem są stojące domki dla dzieci wykonane z drewna – możemy je zbudować sami lub kupić gotowe. A jeśli na działce rośnie spore drzewo i dzieci są już starsze… domek na drzewie będzie spełnieniem marzeń! Pamiętajmy jednak, by takiego domku nie umieszczać przesadnie wysoko. Najlepiej wybrać platformę na wysokości 1,5 do 2m, by ewentualny upadek nie okazał się niebezpieczny. Dookoła należy przymocować ochronne barierki a na dole powinna rosnąć gęsta trawa, która zapewni miękkie lądowanie – .

Domek dla dzieci

Źródło: http://www.gardencenter.pl/

Taki domek to miejsce, gdzie dzieci mogą przynosić swoje skarby, schować się przed deszczem i przede wszystkim doskonale się bawić w otoczeniu zieleni! Kawałek równego trawnika także może okazać się bezcenny.

Ekscytujący wpis? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie (http://visaandwork.com/praca-w-polsce-dla-obcokrajowcow/), którą tu odnajdziesz, także jest coś ciekawego!

W końcu gdzieś trzeba biegać, skakać i grać w piłkę. Dołóżmy to tego kilka przeszkód na linach i szczebelkach, lupę do oglądania roślin i owadów, plastikowy lub dmuchany basen – ogrodowy sukces murowany! A co jeśli ogrodzie nie ma miejsca na domek, basenik ani trampolinę? Czasami do szczęścia wystarczy mały strumyk lub tryskająca fontanna. Woda to świetna baza do zabawy. W dodatku przyniesie ukojenie w upalne dni, a właściwa aranżacja może spełniać funkcję ogrodowej umywalki.