Wyodrębnij plac zabaw na pobliskim osiedlu

Gdy posiadamy małe dziecko, chcemy żeby posiadało ono właściwe miejsce na świeżym powietrzu, gdzie będzie mogło się bawić razem z rówieśnikami. Niestety, część z nas rezyduje w blokach a nie w posesjach jednorodzinnych, gdzie o taką sferę znacznie prościej.

Lecz również wśród bloków można wydzielić właściwe miejsce, z pomocą naszej wspólnoty mieszkaniowej.
Relaksująca się kobieta

Autor: Bob Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Świeżo wznoszone osiedla przeważnie już w planach mają rozrysowane certyfikowane place zabaw. Jednak co zrobić, kiedy mieszkamy w wiekowej kamienicy, gdzie nie ma właściwie wydzielonego placu dla najmłodszych? Wtenczas należy zdać podanie do swojej wspólnoty, z prośbą o wzniesienie terenu dla dzieci. Z pewnością większość pozostałych rodziców nas wspomoże, pragnąc żeby ich pociechy mogły gdzieś bezpiecznie się bawić. Tego typu certyfikowane place zabaw można zlecić u profesjonalnej firmy, która zna się na takich przedsięwzięciach. Opłaty na realizacje możemy pokryć z kapitału remontowego oraz ze środków unijnych.
Kolorowy i funkcjonalny pokój dla dziecka

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl

huśtawka ważka

Autor: Stars for Europe
Źródło: Stars for Europe
Co powinno znaleźć się na tego typu placu? Oczywiście zawsze zależne będzie od tego, jak rozległy obszar wydzielimy. Na pewno dzieciom spodoba się huśtawka ważka, pamiętajmy tylko aby ustawić przynajmniej dwie. Także odpowiednio zabezpieczona zjeżdżalnia zrobi furorę.

Warto zobaczyć inne nasze serwisy, by przeczytać inne ciekawe informacje na podobny temat. Nie czekaj więc i kliknij tutaj!

Na środku placu dobrze zamontować piaskownicę, gdzie maluchy będą mogły budować konstrukcje z piasku. Można także zastosować urządzenia dla dorosłych, instalując rowerek, albo inne przedmioty treningowe. Taki plac trzeba odgrodzić, żeby był bezpieczniejszy i mniej narażony na dewastację ze strony chuliganów.

Jeśli chcesz, żeby twoje pociechy miały się gdzie bawić, możesz zainicjować budowę placu zabaw w niedalekim otoczeniu. Gdy właściwie dogadasz się z innymi rodzicami, fundusze na budowę znajdziesz w kasie wspólnoty, możemy również ubiegać się o zapomogę unijną.