Jakie pieluchy obecnie zakupić: tetrowe czy jednorazowe?

Jak w każdej branży, zarazem w tej rządzi obfita rywalizacja. Wytwórcy wytworów dla niemowlaków prześcigają się w wysyłaniu na rynek coraz to lepszych wytworów. Rodzice mają coraz trudniejszy wybór, ponieważ mogą kupić także pieluchy jednorazowe, jak i pieluszki tetrowe. Podobnie jak jedne jak i drugie posiadają swe plusy. Jedne są reklamowane jako pieluszki, które mogą zaoszczędzić czas. Drugie jednakowoż są prezentowane jako pieluchy ekologiczne. Które z nich bardziej opłaca się kupić?

jednorazowe pieluchy ekologiczne

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Pieluszki jednorazowe mają mnóstwo plusów, jednakże zarazem wad. Ich plusem jest jak najbardziej to, że pozwalają wychowawcom zaoszczędzić dużo czasu, dlatego że nie trzeba ich prasować czy prać. Są tak wykonane, że rzeczywiście dziecko nie odczuje wilgoci moczu, ponieważ jest on wchłaniany przez warstwy pieluchy i przytrzymywany w obszarze przez charakterystycznyToteż te pieluszki są nabywane przez wielu rodziców. Niestety ten wariant pieluszek ma swoje minusy. Otóż owa jednorazowa pieluszka powinna być niezwykle często wymieniana. Nie może być tak, że jest wymieniana dopiero wtenczas, gdy czuć brzydki zapach. Trzeba ją wymieniać nawet kilkanaście razy dziennie. W przeciwnym wypadku może ona powodować odparzenia skóry dziecka, bo mocz w końcu się przedrze przez warstwę pieluchy. To powoduje, że cena kupna tych pieluszek w skali miesiąca przekracza 200 złotych.

Pieluszki z tetry są niewątpliwie o wiele tańsze, ponieważ ich koszt używania wynosi niecałe 100 złotych w skali miesiąca.

Czy obecnie chcesz znaleźć coś ciekawego na prezentowany wątek? Jeśli tak, to poznaj informacje w odniesieniu do firmy i przejrzyj ofertę plac zabaw dla dzieci zakopane.

Dlaczego tak jest? Otóż ten gatunek pieluchy może być wielokrotnie używany. Można go wyprać i wyprasować. A to generuje oszczędność. Ponadto te pieluchy są ekologiczne. Przykładowo pielucha jednorazowa rozkłada się w ziemi przez nawet 500 lat. A pielucha tetrowa znacznie krócej, bo jest wykonana z ekologicznych materiałów. To także gwarantuje zdrowsze oddziaływanie na skórę niemowlaka. Te pieluchy są znacznie zdrowsze dla niemowlaka, lecz nie dają takiego komfortu jak pieluchy jednorazowe. Dziecko w nich czuje wilgoć moczu. Nie musi to być jednak negatyw, bo dziecko automatycznie zgłasza zaistniałą sytuację. Tymczasem w pieluszkach jednorazowych nie czuje moczu i dźwiga go w pampersie. A ten ciężar może prowadzić do zniekształcenie chodu niemowlaka.