Który produkt będzie dobry na złagodzenie nieprzyjemności w czasie ząbkowania?

Objawy ząbkowania u niemowląt mogą spędzić sen z powiek każdemu rodzicowi. Podczas, kiedy małemu potomstwu rosną ząbki, występuje m.in. ślinotok czy stan podgorączkowy.

Ekoj

Źródło: ekoj.pl

Sam bobas natomiast robi się dość płaczliwy oraz marudny. Aby ulżyć takiemu małemu bobasowi, warto będzie wykorzystać szczególnie żele na ząbkowanie, jakie są dostępne dosłownie w dowolnej aptece. Dobry produkt musi zawierać w swym składzie mieszanki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Takie towary wielokrotnie mają znieczulające, łagodzące ból roślinne ekstrakty. Doskonale będą sprawdzać się także żele chłodzące na rozpulchnione, zaczerwienione dziąsła mniejszych dzieci. Niestety trudno precyzyjnie określić chwilę, gdy powinny zacząć pojawiać się u niemowlaków pierwsze zauważalne ząbki mleczne.
W większej części przypadków pierwsze ząbkowanie rozpoczyna się u dzieci mniej więcej pomiędzy 5 a 8 miesiącem życia, jednak także kilkumiesięczne odchylenie od wspomnianego przedziału wydaje się naturalne. Przedwczesne albo nieco opóźnione ząbkowanie to często sprawa genetyczna. Kiedy słyszy się płacz dzieciaka, wielu opiekunów nie jest pewna, czy występuje właśnie pierwsza faza nieprzyjemnego ząbkowania. Odczuwany przez nich wówczas dyskomfort budzi w nich niepokój. Dostępne w aptekach środki na ząbkowanie mogłyby być oferowane w formie żelu, ale niektóre lekarstwa mogą być także oferowane jako maść albo balsam czy też płyn.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to sięgnij po uzupełniające dane na to zagadnienie oraz zobacz praktyczne źródła, a zapewne także przykują Twoją uwagę.

Przeważnie większość takich preparatów jest dostępna w postaci żelu. Ząbkowaniu może towarzyszyć wyższa temperatura ciała dziecka.

Jeżeli jednak temperatura nie przekracza 38 stopni, to nie należy się martwić. Jeżeli jednak jest ona wyższa oraz potomstwo np. kaszle, to trzeba skonsultować się z lekarzem.