Sposoby pomocy bezdomnym pieskom ze schroniska

Schroniska dla czworonogów przeważnie wymagają karmy dla czworonogów, pledów, środków do pielęgnacji, obroży.
Przed zaofiarowaniem wsparcia rzeczowego, wskazane jest przedtem skonsultować się z osobami zatrudnionymi w placówce, by dowiedzieć się czego zwierzaki potrzebują najbardziej w danym momencie.

fundacja

Autor: evan courtney
Źródło: http://www.flickr.com
Czworonogom możemy również pomóc wpłacając pieniążki na rzecz schroniska, względnie może być to sprawdzona fundacja zajmująca się pieskami z twej okolicy.

Zainteresował Cię nasz wpis? W takim razie najedź na link do serwisu drewniane puzzle 3d i rozkoszuj się kolejnymi newsami. W razie jakiś wahań – odezwij się do nas.

Możesz też pomóc czworonogom zapisując się na wolontariat bądź zaadoptować czworonoga. Gdy sami nie możemy adoptować pieska, doskonałym rozwiązaniem może być wykonanie plakatu z fotografią pieska jak też opisem w jakim schronisku przebywa a także jakiej pomocy wymaga. Możliwe że znajdzie się człek, który weźmie zwierzę do własnego domu. Plakaty możesz powiesić na terytorium miasta lub opublikować w internetowych portalach.

łóżko piętrowe

Autor: canonbrad570
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim dostarczy się do schroniska jakiekolwiek podarunki, trzeba upewnić się uprzednio (telefonicznie lub osobiście) czego psy w konkretnym schronisku najbardziej potrzebują. Zimową porą na ogół brak cieplutkich pledów, na pewno przyda się również karma dla piesków. Najczęściej potrzebne są również: smycze, zabawki dla szczeniaków, tzw. gryzaki, obroże przeciw pchłom, kosmetyki dla czworonogów, np. szampony, ubranka pooperacyjne dla zwierzaków, legowiska. Każda placówka ma regulamin adopcji, z którym warto się zapoznać. Czworonoga może zaadoptować osoba pełnoletnia, zaś jedyną formalnością jest sygnowanie umowy adopcyjnej.

Taką decyzję należy jednakże poważnie przemyśleć, ażeby nie wycofywać się jak też nie narażać czworonoga na dodatkowy stres. W dniu odbioru pieska z placówki trzeba mieć z sobą obrożę jak też smycz.