Czemu obiektywy Sigma stanowią obecnie coraz większe zagrożenie dla sprzętu producentów lustrzanek.

Wybierając lustrzankę cyfrową trzeba wiedzieć o tym, że jeśli chcieć się będzie poważniej zająć fotografią, to będzie to zaledwie wstęp do dalszych wydatków.

Przeważnie w zestawie znajduje się standardowy obiektyw, jaki wielu już od samego początku raczej nie wystarcza.

Ten niezwykle intrygujący tekst ma swe analogie na kolejnych witrynach. Najedź zatem na hiperłącze (http://www.gmsystem.pl/biblioteki-normaliow/) i przeglądnij je.

Wraz z potrzebami pojawiają się kolejne rodzaje obiektywów, czy to do zdjęć z bliskiej odległości, czy fotografowania dalej oddalonych przedmiotów. Niektóre z obiektywów mogą być znacznie droższe od samego body, lecz równocześnie dają bardzo duże możliwości. Wiele osób chcąc kupić kolejny obiektyw ma dylemat, czy wybrać markowy czy może się skusić na któregoś z niezależnych producentów. To drugie rozwiązanie jest trochę ryzykowne, chyba wybierze się obiektywy Sigma. Ten producent w Japonii w ciągu kilku lat wyrósł na lidera na rynku optyki fotograficznej, a grono jego klientów powiększa się w szybkim tempie. Obiektywy Sigma kuszą przede wszystkim niskimi cenami, często na poziomie połowy tego, co konkurenci, przy równoczesnym zachowaniu naprawdę wysokiej jakości.

PQI Intelligent Drive U819V

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
karta graficzna

Autor: Daikin
Źródło: KLIMA-TOP
Decyzję o tym, który z obiektywów wybrać każdy musi podjąć sam, należy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach Sigma wyznaczała trendy i mocno była z przodu przed konkurencją. Jej typowa propozycja również jest niezwykle atrakcyjna i dla zawodowców i dla amatorów. Na przykład obiektyw sigma a 35 f1.4 dg hsm – przez wiele osób jest uważany za najlepszy w swojej grupie, zupełnie dystansując dużo droższe modele Nikona, Sony czy Canona, czyli wszystkich dużych graczy na rynku. Doskonała jakość zdjęć i świetny stosunek jakości do ceny powodują, że obiekty ten jest obecnie jednym z chętniej wybieranych urządzeń z tej grupy. Analogicznie przedstawia się w zestawieniach sigma 70 200 2.8. –
Co prawa wielu specjalistów ma mu kilka rzeczy do zarzucenia, lecz w porównaniu z konkurencją wypada bardzo pozytywnie, a mimo wszystko dwa razy mniejsza cena jest bardzo zachęcająca do zakupu

Tak samo będzie z pozostałymi modelami tego producenta, większość z nich bez problemów można polecić nawet zawodowym fotografom.