Kompakt czy lustrzanka?

Dużo osób przekonanych jest, iż nie ma lepszego aparatu aniżeli lustrzanka. To fakt – eksperci z zasady używają lustrzanek, dlatego że te są bardziej odporne na trudy pracy, prędkie, niezawodne.

Laptop z układem Fusion APU

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Czasy się jednakże zmieniają, sklepy fotograficzne oferują ekwipunek fotograficzny coraz to lepszy a także tańszy – sprawdzony sklepy fotograficzne. Lustrzankę z obiektywem możesz w tej chwili kupić niejednokrotnie taniej, aniżeli aparat kompaktowy. Oczywiście nie aparat profesjonalny, lecz przyzwoITy amatorski aparat z lustrem. To powoduje, iż po lustrzanki sięgają również laicy, którzy później … narzekają na obsługę przyrządu.

Jeżeli opisywana problematyka jest dla Ciebie absorbująca, sprawdź poza tym więcej szczegółów pozycjonowanie tutaj – te wiadomości również nie mogą pozostać niezauważone.

Lustrzanki mają bowiem bezdyskusyjne zalety, ale także wady, albo raczej cechy, jakie nie każdemu muszą odpowiadać. Czasem lepiej sięgnąć po aparat kompaktowy. Albo kupić bezlusterkowca – coraz bardziej modny typ aparatu.

sprzęt - odzwierciedlenie

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy mieć uniwersalny sprzęt, jaki sprawdzi się w większości sytuacji a także będzie dobry w podróży, najrozsądniej kupić aparat kompaktowy z ogromnym obszarem ogniskowych – na przykład ultrazoom. Jeśli wyselekcjonujemy przy tym obiektywy szerokokątne, dobrze sprawdzi się on zarówno w trakcie fotografowania pomieszczeń, architektury czy widoków, jak także w sytuacji, gdy motyw znajduje się w oddaleniu – wyborne obiektywy szerokokątne. Niektóre dzisiejsze kompakty pozwalają nawet wypełnić kadr księżycem.

Kamery z wymienną optyką nie oferują aż tak uniwersalnych możliwości, zaś dostępne w sprzedaży zamienne obiektywy nie dysponują tak dużym zakresem ogniskowych. Użytkownicy lustrzanek i bezlusterkowców zazwyczaj nabywają zatem parę różnych obiektywów oraz dodatków.