Ważne informacje dla rodziców którzy chcą zapisać swojego malucha do przedszkola, opis procedury składania wniosków

Przedszkola pełnią bardzo dużą rolę wychowawczą, ale też dzięki nim sporo kobiet powrócić może na powrót do zajęć zawodowych. Do przedszkola mogą uczęszczać maluchy w wieku między 3 a 6 lat, chociaż w pewnych przypadkach jest szansa na przyjęcie dziecka młodszego o pół roku. O ile rzecz jasna będą jakieś wolne miejsca, bo z tym niestety jest niekiedy kiepsko. Aby zapisać dziecko do jednego z samorządowych przedszkoli trzeba spełnić szereg warunków, a i tak nie ma żadnej gwarancji że się dostanie miejsce.

dziecko na huśtawce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły rekrutacja do przedszkola wrocław 2016 na następny rok zaczyna się w marcu i trwa około miesiąca (bajkowaprzystan.pl/rekrutacja/). Rodzice którzy będą zapisywać swojego malucha po raz pierwszy muszą wypełnić kartę zgłoszeń i oddać ją w odpowiednim terminie. Nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń, ważne będzie jedynie aby nie przekroczyć terminu składania wniosków. W ustalony czasie pojawia się lista przyjętych dzieci, a rodzice dostają trochę czasu na to, żeby potwierdzić chęci pozostawienia dziecka w placówce. Jeśli tego nie zrobią albo zrezygnują, to na zwolnione miejsca następuje ponowny nabór z rezerwowej listy.

Idealnie by było, jeśli do przedszkola dostałyby się wszystkie dzieci, lecz w praktyce tak dobrze nie będzie. Decyzja o miejscu zależy od paru czynników i niestety wielu rodziców nie ma możliwości posłania dziecka do przedszkola lub musi z nim daleko dojeżdżać. Aktualnie w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci mające sześć lat, które odbywają przygotowanie przedszkolne, a następnie dzieci osób które je samotnie wychowują.

Dalsze kryteria ustalane są przez każdą gminę niezależnie, jeśli ilość miejsc będzie niższa niż zainteresowanych dzieci jakaś ich część przenoszona jest na rezerwową listę. Jeśli ktoś nie da rady zapisać swojego malucha do przedszkola państwowego, to wyjściem może dla niego być przedszkole niepubliczne wrocław (choćby Bajkowa Przystań).

Kliknij ten link i zobacz więcej wskazówek (https://ubierzekipe.pl/9-odziez-sportowa) odnoszących się do rozważanej w tym serwisie sprawy. Te porady na pewno także na długi czas pozostaną w Twojej pamięci.

W przypadku takich placówek należy się liczyć z nieco wyższymi opłatami, ale przeważnie nie ma żadnych problemów z dostaniem się i często można także liczyć na znacznie lepszą opiekę.