Wszystkie szkraby kochają zabawę!

Maluchy uwielbiają dobrą zabawę, wiedzą o tym ich rodzice. A że w obecnym czasie zabawa w dużej mierze została przeniesiona do internetu, bo właśnie to on został największym źródłem rozrywki i dla maluchów, i dla dorosłych, to dziwić się nie ma czemu, że i najmłodsi coraz chętniej zaczynają spędzać czas przed ekranem komputera. Lecz internet, z powodu tego, że każdy ma możliwość umieszczania swoich własne treści, stał się miejscem, w którym na dzieci czeka sporo niebezpieczeństw.

dziecko

Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com

Golizna, oszustwa i przemoc to najpopularniejsze sprawy, przed jakimi należy ochraniać dzieci, a wbrew pozorom natrafić na miejsca zawierające nieodpowiednie materiały trudno wcale nie będzie. Wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać jakieś hasło, po jakim otrzyma się na liście wyników odnośniki do niewłaściwych stron, a że maluchy są ciekawe, to z pewnością wiele z nich będzie chciało wykorzystać okazję i zobaczyć co się na takich stronach znajduje.

Zaintrygowała Cię taka wiadomość? Jeżeli masz chęć przeczytać więcej, sprawdź na stronie (https://protlumaczenia.eu/) podobne informacje, one również będą na ten temat.

Tylko dobra kontrola tego, co dzieci przeglądają i pozwolenie im na używanie jedynie dobrych stron zagwarantuje, że będą one chronione przez wszystkimi zagrożeniami.

W sieci internetowej coraz bardziej powszechne są portale dla dzieci, i one właśnie bardzo dobrze nadają się do tego, aby korzystały z nich najmłodsze maluchy. Przede wszystkim są pozbawione przemocy i brutalności, które często niestety są obecne w wielu serwisach. Poza tym pełno jest na nich najróżniejszych łamigłówek, zadań i gier, jakie z jednej strony stanowią doskonałą zabawę, a przy tym sporo mogą nauczyć (przeczytaj).
dzieci

Autor: Bureau of Land Management
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej pojawiają się na takich stronach także konkursy dla dzieci, w jakich uczestnicy mogą się wykazywać swoją wiedzą czy różnymi umiejętnościami. Odwiedzając dobry dziecięcy serwis będzie się miało pewność, że maluch nie znajdzie na nim nic niewłaściwego, a jednocześnie będzie mógł sporo się nauczyć. Lecz pamiętać należy o tym, że małe dziecko i tak trzeba będzie cały czas pilnować i kontrolować, czym się zajmuje na komputerze.