Ubrannie do chrztu – gdzie najtaniej kupić?

Chrzest to ważne wydarzenie w życiu każdego rodzica. Choć rzecz jasna powinno się podkreślić, iż jest to przede wszystkim istotny dzień w życiu dziecka. Ale nie da się ukryć, iż sam bohater tego dnia najczęściej nie jest jeszcze zbyt świadomy tego, co się dzieje i nie przeżywa tych wydarzeń zbyt mocno. Z kolei rodzice wręcz odwrotnie. Oni pragną, ażeby wszystko było idealnie. Żyją w stresie, chcą wszystko dopiąć jak najlepiej. Od potraw, poczęstunku, przez ubrania aż po własny wygląd|Chrzest to włączenie do kościoła małego dziecka.

chrzciny

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się więc ukryć, iż w związku z tym to bardzo istotne wydarzenie i rodzice poświęcają jemu dużo uwagi. Trzeba dobrać ubranka dziecka, swój strój, zaprosić odpowiednich gości, zarezerwować termin w kościele, odpowiednio przygotować się do tego jakże kluczowego wydarzenia. W końcu to pierwsza tak kluczowa uroczystość w życiu dziecka, a następna przyjdzie dopiero za kilka lat. W dodatku wydarzenie zostaje uwiecznione na fotach, a chcemy, aby te były miłą pamiątką, a nie dokumentowały wiele niedociągnięć. Dlatego czasami rodzice, a w szczególności matki, aż przesadnie przejmują się organizowaniem chrztu.

Przygotowują długie, a także udziwnione menu, kupują mnóstwo jedzenia, eleganckie ubrania i do tego inwestują w zbyt drogie ubranko do chrztu.

To warte zapoznania się (http://www.ipschool.pl/pl/modern_building) teksty, zatem nie ociągaj się oraz zobacz je – to analogiczna problematyka, która jest na pewno godna uwagi.

Jakie więc powinno być jak najlepsze ubranko do chrztu? Rzecz jasna ładne, białe, gustowne, podkreślające niewinność dziecka, a ponadto uroczysty charakter tego dnia. Ale też nie przesadzajmy. W końcu to zazwyczaj tylko jednorazowy strój, którego nasz maluch więcej nie założy. Nawet gdyby chciał, to tak małe dzieci rosną tak szybko, że prawdopodobnie już za miesiąc lub dwa niemowlak nie zmieści się w ubranko. Za to będzie miał sporo innych potrzeb, które trzeba będzie zaspokoić. Może więc lepiej nie rujnować się na ten jednorazowy strój dla naszego dziecka, które i tak go z pewnością nie zapamięta i w przyszłości nawet nie będzie wiedziało, jak wyglądało jego ubranko do chrztu?

W rzeczywistości wartym rozważenia pomysłem będzie kupienie używanego ubranka. Możemy popytać znajomych, którzy także mają małe dzieci. Przecież ono i tak zazwyczaj było założone jedynie raz, nie jest zniszczone. A w ten sposób oszczędzimy na kolejne istotne cele. Warto ponadto sprawdzić w Internecie, na Allegro. Całkiem możliwe, iż tam znajdziemy nasze wymarzone i tanie ubranko do chrztu. Nie wydamy na nie kroci, a będzie ozdobne, śliczne. Zobaczysz, że gdy ubierzesz w nie dziecko, wpadniesz w zachwyt. Warto ponadto utrwalić to wydarzenie na fotografiach oraz mieć pamiątkę na sporo lat.