Jakie możliwości oferują obecnie programy telewizyjne publikowane w różnych serwisach internetowych

Korzystając z telewizora bardzo często sięga się po różnego rodzaju programy, dzięki nim wie się, co będzie emitowane w najbliższym czasie. Co prawda wszystkie sieci kablowe i satelitarne oferują swoje programy, jednak często korzystanie z nich nie jest zbyt wygodne. Całkiem niedawno jeszcze ogromnym zainteresowaniem cieszyły się papierowe wersje programów, wypuszczane na tydzień naprzód. W dalszym ciągu wielu ludzi je wybiera, zwłaszcza że nie kosztują one dużo, lecz mają pewne wady.

dziecko przed telewizorem

Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze nie mają niekiedy wszystkich dostępnych kanałów, których może być nawet blisko 150, a oprócz tego ciężko się w nich szuka. A że obecnie internet daje praktycznie wszystko, co jest potrzebne, to jest zrozumiałe, że od pewnego czasu dużym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć rozmaite programy na stronach www. Co prawda będą one wymagać dostępu do sieci, ale obecnie nie jest to żadnym problemem, a dają zupełnie inne możliwości niż papierowe gazetki, no i nie ma konieczności chodzenia do kiosku po następny numer.

Najczęściej spotykany na stronach program TV ma podobny układ. Złożony jest z wyszukiwarki, paska szybkich linków i sekcji która prezentuje w pionowych kolumnach programy wszystkich stacji. Równocześnie takich sekcji wyświetlane będzie trzy lub cztery, i przy pomocy przycisków można je w łatwy sposób przewijać na kolejnekanały. Programy emitowane są od obecnej godziny w taki sposób, że bardzo łatwo można się zorientować, jak będą się czasowo rozkładać na dane godziny. Dla sporej grupy internautów przydają się przyciski do szybkiego wybierania.

W łatwy sposób można zmienić pokazywany program na dzień następny i z powrotem, a także sprawdzić listę wszystkich kanałów. Jeśli ktoś będzie chciał czegoś więcej, to skorzystać może z dostępnej wyszukiwarki. W wyszukiwarce można wybrać dzień emisji, zakres godzin, wybrany kanał lub ich grupę. W rezultacie dostanie się listę programów, którą można później normalnie przeglądać.

Ten wpis jest interesujący, ale warto sprawdzić też odmienne takiego rodzaju posty. Z tego powodu zobacz przykłady, które także będą dla Ciebie pomocne.

Dobre programy zawierają również dokładne opisy programów i filmów, łącznie z wiekiem, od którego jest zalecane oglądanie.
Jeden z takich serwisów jest obecny pod tym adresem: tv.pl.