Melodie, które słyszymy w grach

Kiedy kupujemy którąkolwiek grę to nie zawsze myślimy o tym, jaka stworzono ścieżkę dźwiękową do niej. Dopiero po jakimś czasie słyszymy, że muzyka naprawdę w fenomenalny sposób tworzy klimat całej gry. Bo muzyka do gier to niesamowicie ważny element. Owszem wybiera się znane bardziej albo mniej piosenki, które przeplatają się w grze, jednak całą muzykę, która powinna pasować do klimatu gry trzeba tworzyć od podstaw.

konsola ouiya

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie szumy, każde dźwięki, które mogą wydawać postaci, czy też, jakie daje otoczenie muszą być bardzo dobrze przemyślane. Pomyślmy przez moment jakby to było, gdyby któraś gra z bardzo dynamicznymi scenami nie miała żadnego dźwięku. W obecnych czasach wszystkich by to męczyło. Poza tym gra nie byłaby już tak interesująca, bo muzyka tworzy napięcie, prowadzi do tego, że gra jest zupełnie inaczej odbierana. Z tego powodu tak istotne jest, żeby zrobić rzeczywiście świetną ścieżkę dźwiękową do gier, bo w innym wypadku gra stałaby się niekompletna. Wejdź na stronę i zapoznaj się z ofertą: Trance-Techno

Mega piosenki, które kojarzymy z grami

Czasem , gdy słychać którąś piosenkę w audycji radiowej i wydaje nam się, że gdzieś ją słyszeliśmy. A potem odpalamy komputer lub konsolę i dociera do nas, że ta piosenka została wykorzystana w naszej grze. Bo muzyka do gier to m.in. piosenki, które są znane i które świetnie dopasowują się do charakteru gry. Zdarza się, że utwór nie jest bardzo znany, a jakaś gra idealnie go promuje.

Bank muzyki royaltyfreeheaven

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Poza już stworzonymi utworami, są robione piosenki z myślą o konkretnych grach. A na dodatek należy zrobić ścieżkę dźwiękową do gry, która nie będzie opierała się na piosenkach, a na odgłosach, jakie są wydawane w różnych sytuacjach, na każdym poziomie przez postacie i otoczenie, w którym się znajdują. Tworzenie takiej muzyki nie jest banalną sprawą, należą trochę się męczyć, by wszystko do siebie pasowało.

Czyżby nasz post wywarł na Tobie pozytywne wrażenie? Przejdź w takim razie na naszą inną witrynę – tam można zobaczyć tam (http://www.taniec-kosubek.pl/szkola) kolejne atrakcyjne wątki.

Do gier muzykę komponują wielcy muzycy.

xbox i playstation na targach

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy naprawdę są w stanie oddać klimat gry za pomocą muzyki. Jest to kosztowne przedsięwzięcie, ale jedynie tak możemy doprowadzić do tego, że gracze będą czuli, iż zrobiono wszystko, żeby chcieli do tej gry powracać i oczekiwać w zniecierpliwieniu kolejne części. Bo muzyka, świetna fabuła i odpowiednia techniczna jakość doprowadzi do tego, że osiąga szczyty popularności.