Czemu edukacja językowa dzieci jest tak konieczna? W jakiej sytuacji dziecko najbardziej przyswaja obcy język? Kiedy warto zacząć je uczyć?

Z powodu programu edukacyjnego w Polsce, dzieci uczą się języków jak udają się do szkoły podstawowej, jednak wielu rodziców zapobiegawczo posyła swoje dzieci we wcześniejszym czasie na lekcje angielskiego. Już w przedszkolu.

prawnik na sali sądowej

Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
To świetny wiek na naukę języków obcych, bo im bardziej małe dziecko, tym prościej jest mu zrozumieć obcy język.
Nauka we wczesnych latach to wykształcenie najlepszego akcentu. Dzieci, które obcują z językami od najmłodszych lat mają szansę zapoznać się z całym spektrum różnych akcentów, przez co ich własny nie jest jakiś dziwny i dość sztywny. Tworzy to określoną elastyczność językową, jaka wynika ze zwiększonej wrażliwości słuchowej.zerknij tutaj prywatna szkoła podstawowa warszawa prywatna szkoła podstawowa warszawaDane badania pokazują, że w miarę upływu lat coraz ciężej nauczyć się języka obcego z odpowiednim akcentem. Co więcej, najmłodsi uwielbiają uczenie się, i nie jest ważne o czym mówimy. Z mniejszą albo większą aktywnością wykonują nowe czynności i wspaniale się przy tym bawią.
Dzieci posiadają możliwość ekspozycji na język z wielu potencjalnych źródeł, jak rodzice, nauczyciele czy rodzina. Jak jeszcze nauczyciele i rodzice współpracują ze sobą w obszarze nauki języka obcego u dziecka, to w takiej sytuacji dzieci mogą zyskać najlepsze możliwe warunki do rozwoju. U najmłodszych dzieci nie ma też kłopotu, który występuje u dorosłych oraz młodzieży, w ten sposób motywacja jest większa, więc i ostateczne rezultaty są lepsze. Nie znaczy to jednakże, że jak mamy starsze dziecko, jakie nie zna języka obcego, to nie warto je zacząć uczyć. Nauka jest bardzo dobra w każdym okresie życia. Niezwykle interesująca jest teoria Malcolma Gladwella, iż przeciętny człowiek wymaga dziesięciu tysięcy godzin, aby być w stanie wykonywać mistrzowsko określone zadanie.
Ta liczba wydaje się naprawdę wielka, lecz rozłożona na kilka lat nie prezentuje się już tak źle.

Oczywiście, by dobrze opanować język potrzeba samozaparcia, konsekwencji, ale i dobrej językowej szkoły, a jak [TAG=an http://www.pischool.pl/podstrona/25 bardzo dobrym do tego miejscem, gdyż znajduje się tam wiele profesjonalnych szkół językowych, jakie nastawione są na edukację najmłodszych. Musimy więc o tym pomyśleć oraz zaplanować edukację jak najbardziej mądrze. To przyniesie rezultaty.