Każdy nastolatek pragnie posiadać swój pokój, a w nim komplet supernowoczesnych i modnych mebli

Posiadanie własnego pokoju bywa marzeniem każdego pierwszaka, a dla młodego człowieka staje się wręcz wyznacznikiem sensowności życia. W najmniej komfortowym położeniu znajduje się rodzeństwo, które bywa zmuszone dzielić ze sobą wspólny pokój. A tę niedogodność jeszcze dodatkowo potęguje niekiedy duża różnica wieku między bratem a siostrą. Niezależnie od tego, ile dzieciaków będzie spać w konkretnym pokoju, musi on zostać tak umeblowany, żeby spełniał żądania obydwu niepełnoletnich lokatorów.

w moim salonie

Autor: SUPERADRIANME
Źródło: http://www.flickr.com

A najważniejszym elementem wystroju tego pomieszczenia są rzecz jasna młodzieżowe meble, które muszą szykownie prezentować się na tle bladozielonych ścian. Meble, które są w pokoju szesnastolatka pełnią parę ważnych funkcji. Jako że przesypiamy jedną trzecią życia i to właściwie niezależnie od wieku, to nic zaskakującego w tym, że każdej małolacie przyda się wygodne łóżko. Współczesny materac (zobacz materac kokosowy) to jednak nie wszystko: pod nim powinny znajdować się szuflady, w których zazwyczaj magazynuje się pierzyny lub pościel na zmianę. Od czasu do czasu zawartość szuflad trzeba wietrzyć, żeby nie dopuścić do zawilgocenia, a w następstwie do zapleśnienia materiału, z których uszyto jaśki.

Młodzieżowe meble muszą obligatoryjnie składać się z pojemnej szafy i poręcznych szafek – link do oferty. To w tych miejscach zwyczajowo trzyma się ubrania: albo powieszone na wieszakach, bądź starannie poukładane w kostki. Jeśli właścicielką pokoju bywa młoda elegantka, to warto wybrać taki model mebla, aby pomieścił wszelkie palta i pozostałe części kobiecej garderoby. Bardzo pożądanym elementem bywają choćby niewielkie szuflady, bo można w ich wnętrzach przechowywać majtki, a także wiecznie gubiące się podkolanówki.

Głównym zajęciem niepełnoletniego człowieka winna być nauka, która przecież nie ogranicza się tylko do lekcji szkolnych. Po powrocie do domu trzeba na godzinę lub nawet kilka zasiąść przy biurku i rozwiązać zadania z fizyki oraz przeczytać wskazany rozdział z podręcznika. W takiej sytuacji komputer nie powinien zajmować dużej połaci blatu biurka, aby uczeń podstawówki miał wolną przestrzeń na rozłożenie wszystkich zeszytów.

Na dzień matki? Nie tylko kwiatki!

Autor: Salon 9design
Źródło: Salon 9design

Nie bez znaczenia jest też konieczność wydzielenia osobnego kąta na podejmowanie gości. Dlatego nie powinniśmy się ograniczać podczas zakupów jedynie do nabycia szaf i biurek. Na standardowe młodzieżowe meble () przeznaczone do szeroko rozumianego wypoczynku składają się pufy oraz sofy. Do takiego zestawu przydałby się także okrągły stolik , ale na tego rodzaju luksusy mogą sobie pozwolić jedynie osoby, które mają odpowiednio duże pomieszczenia w mieszkaniu.