Planszówki, czyli rewelacyjny patent na rodzinną rozrywkę w jesienny wieczór

Pierwsze chłodne dni skłaniają do zostania w domu. Jak najciekawiej spędzić ten okres z najbliższymi i jednocześnie rozwijać w sobie przydatne zdolności? Niezawodnym pomysłem jest wspólna gra w gry planszowe. Jeszcze niedawno uznawane za relikt przeszłości, dziś wracają do łask.

sklep z grami planszowymi

Autor: Volgar
Źródło: http://www.flickr.com
Co ważne, w sklepach znajdziemy znacznie więcej gier planszowych, niż jeszcze parę lat temu. W sklepach dostępna jest ich kusząca oferta, z której coś dopasowaną dla siebie znajdą nie tylko najmłodsi, ale także ich opiekunowie. Sklepy oferują gry analityczne, strategiczne, bazujące na rebusach językowych, rozwijające pomysłowość, edukacyjne… Fajne gry planszowe kupimy na serwisach licytatorskich, w sklepach stacjonarnych i internetowych. Ich cena jest relatywnie niska, a lista zalet, jakie wynikają z grania w planszówki – bardzo pokaźna.

Dla maluchów to przyjemna metoda na zwiększanie kreatywności, ćwiczenie koncentracji i zdolności logicznego myślenia. Gry planszowe zwiększą także elokwencję i odgrywają funkcję edukacyjną, przykładowo pomagają maluchom zapamiętać cyferki albo litery alfabetu. To pomysłowa metoda nauki, bo dzieci ani przez moment się nie nudzą. Dla nich to po prostu fajne gry planszowe, niezwiązane z nużącymi ćwiczeniami. Planszówki to jednakże też zalety dla ich rodziców. Stanowią ciekawą ofertę na spotkanie w gronie przyjaciół, wyciszają, relaksują.

Łamigłówki słowne wzbogacają elokwencję, a logiczne – zdolność logicznego rozumowania. Tego typu zdolności przydadzą się każdemu, bez względu na wiek. Szczególnie jednak granie w planszówki polecane jest seniorom – analizy naukowców dowodzą, że taka aktywność intelektualna redukuje niebezpieczeństwo m.in. zachorowania na chorobę Alzheimera. Z szerokiej oferty producentów, bez trudu znajdziemy grę planszową dla siebie. Możemy wybrać edukacyjną, rozwijającą analityczne myślenie, elokwencje, lub zręcznościowe. Bez trudu przekonamy się, jak ciekawą i rozwijającą są alternatywą dla nocy spędzonych na kanapie przed telewizorem.