Z jakich powodów dziewczynki lubią zabawę lalkami, najpopularniejsze lalki w sklepach

Lalki od dawna stanowią jedną z głównych zabawek dużej części dziewczynek. I po dziś dzień tak jest, wystarczy wejść do pierwszego napotkanego sklepu z zabawkami i przejrzeć półki przeznaczone dla dziewczynek. Zresztą we współczesnej kulturze jest głęboko zakorzenione, że chłopakom przypisuje się samochody oraz broń, a dziewczynkom głównie lalki.

zabawki

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze modele lalek wykonywane były z materiałów i drewna, niektóre z nich były prawdziwymi arcydziełami rękodzielniczymi, które do dnia dzisiejszego można oglądać w niejednym muzeum. Odkrycie plastików dało projektantom zupełnie nowe możliwości, obecnie lalki wykonuje się z wysokiej jakości gumy i plastików. I tak naprawdę wyglądają też zupełnie inaczej niż te sprzed laty. Obecne lalki są nowoczesne, ładnie uczesane i ubrane, mają także mnóstwo dodatków, i nie zawsze będą to wózki. W zestawy lalek wchodzą kompletnie wyposażone domki, samochody, sprzęt domowy, a w niektórych kolekcjach pojawiają się także towarzysze życia.

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych lalek jest lalka barbie (przeczytaj więcej). Pierwszy raz ją wyprodukowano kilkadziesiąt lat temu i przez te kilka dekad stała się najpopularniejszą chyba lalką na świecie. Śniły o jej posiadaniu i cały czas śnią tysiące małych i dużych dziewczynek ze wszystkich krajów, w sklepach pojawiła się ona w wielu wersjach i z wieloma różnymi dodatkami, przykładowo takimi jak barbie gry.

dziewczęce zabawy

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy innych lalek próbują choć odrobinę urwać z tego wielkiego lalkowego interesu, i po części im się to udaje. Jako przykład może tu służyć lalka arielka, mająca ogromne wsparcie największego wytwórcy bajek w historii, czyli Disneya.więcej info liceum mokotów liceum mokotówLalki przedstawiające dziewczynki z rybimi ogonami sprzedają się doskonale, lecz póki co do tego, co uzyskała barbie im jeszcze daleko. Podobnie sprawa się ma przy lalkach wzorowanych w oparciu o filmowe bohaterki. Przykładowo lalki monster high ( tutaj przykłady), przedstawiające postacie z tej właśnie kreskówki można kupić w wielu sklepach, lecz też różnie bywa z ich popularnością.