Dlaczego warto stosować pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane?

Wielu z nas było wychowanych na pieluszkach tetrowych. Ich doskonałość wyparły około 25 lat wcześniejpampersy. Teraz wiele matek pracujących i niepracujących wraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio przeżywają swój renesans. Większość rodziców którzy je używają jest bardzo zadowolonych. Dla niektórych, zwłaszcza młodych mam może to być jednak czarna magia czy też obcość zagadnienia.

Autor: www.babymama.pl
Dlaczego mamy powracają do pieluszek wielorazowych? Jedną z wielu pozytywnych stron wielorazówek jest ich wytrzymałość. Dobrze prane i pielęgnowane pieluchy wielorazowe posłużą nawet czwórce pociech. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach. Zanim pieluszki uzyskają optymalną chłonność trzeba je kilkukrotnie wyprać. Te bawełniane, bambusowe i konopne nabierają chłonności mniej więcej po ośmiu praniach.

Schowania zużytych pieluszek dobrze używać zamykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie należy namaczać. Przed włożeniem do wiadra trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia. Mokre pieluchy wielorazowe lznajdujące się w koszu można skropić kilkoma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek lepiej zaaplikować na ostatnią wkładaną tego dnia pieluszkę. Brudne pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce przeważnie w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania (czytaj więcej).

Czy masz ochotę dowiedzieć się czegoś nowego na opisywany temat? Jeżeli tak, to świetnie, ponieważ ta nasza strona (http://hydro.ioze.pl/) na pewno także Cię zaciekawi.

Pieluszek nie należy moczyć bo w wodzie namnażają się bakterie. Nie ma też konieczności gotowania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodatkiem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie wypłukujemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeżeli pieluszki są bardzo zanieczyszczone należy zastosować pranie wstępne z dodaniem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać w rękach w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co kilka prań należy wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Nie powinno stosować się płynów zmiękczających, środków piorących i olejków pochodzenia roślinnego bo oblepiają one włókna materiału i dlatego obniżają chłonność pieluszki.

Jeśli szukasz pewne dane, zerknij i sprawdź naszą informację – tutaj są tylko interesujące oferty. Kliknij, nie rozczarujesz się.

Pieluszki wielorazowe – i otulacze wełniane dobrze jest suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, gdyż prowadzi ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie wolno też prasować. Przeciwnie prasowanie źle wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można dużo zaoszczędzić środków pieniężnych a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Dużo wiecej mam wraca do stosowania pieluch, ponieważ pociecha ma kontakt z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Wiemy, że produkty ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.