Jak ubrać dziecko do Pierwszej Komunii? Zorientuj się, z jakich propozycji można wybierać

Pierwsza Komunia Święta to przede wszystkim istotne wydarzenie duchowe. Jednakże poza spotkaniami w kościele oraz stosownym przygotowaniem się pod kątem religijnym, znacząca jest też cała oprawa, o jaką muszą zadbać rodzice. Na pierwszym miejscu jest dobór ładnego ubrania dla dziecka. Jeśli nie ma wymogu ubierania pociech w alby komunijne, rodzice mogą samemu wybrać, jaki strój założy tego dnia jego dziecko.

I Komunia Św.

Autor: Charles Clegg
Źródło: http://www.flickr.com
Alby komunijne (kliknij) zwykle uszyte są ze sterczu, toteż nie przepuszczają powietrza oraz przez to nie zapewniają komfortu noszenia. Pociecha natychmiast spoci się, również siedząc w kościele, gdyż w tłumie ludzi w parę min. powietrze może zrobić się duszne oraz nieprzyjemne. Walorem sterczu jest jego elastyczność, ale gdy bierzemy pod uwagę komfort naszej pociechy, wybierzmy alby z atłasu. To dużo lżejszy oraz chłodniejszy materiał. Chociaż jest odrobinę kosztowniejszy, to dobrze jest w niego zainwestować, przecież dziecko musi spędzić w albie kilka godzin.

Alternatywą dla tego rodzaju stroju są suknie oraz garnitury komunijne. Decydując się na tę opcję będziemy mieć naprawdę szerokie pole wyboru. Jeśli chodzi o sukienki, najkorzystniej jest przymierzyć parę modeli, aby zorientować się, w której sukience nasza córka wygodnie się czuje. Suknia nie może uwierać czy przeszkadzać w chodzeniu. Tego typu kreacje mogą mieć sporo falban, koronek, a nawet bufiaste rękawy, jednak dużo ładniejsze są proste fasony, jakie nie przyćmią naturalnej urody pociechy. Garnitury komunijne to znacznie mniejszy problem z wyborem, również z tego powodu, iż chłopcy są też mniej wymagający – sprawdź sklep ubiory-komunijne.pl.

Dla spokoju sumienia warto jest tak samo jak w przypadku dziewczynek przymierzyć kilka fasonów, ponieważ może się okazać, iż jeden będzie zdecydowanie bardziej komfortowy od drugiego albo ładniej się ułoży. Garnitury muszą być ładnie wykończone i nie można zapomnieć o kupnie białej koszuli, jaka będzie świetnym dopełnieniem szykownego wyglądu. Mając na względzie scharakteryzowane sugestie dobranie stroju dla naszego dziecka nie będzie problemem. Nie zapominajmy, by na pierwszym miejscu nie stał tylko elegancki wygląd, lecz również komfort, a dziecko będzie z przyjemnością wspominać ten niezrównanie ważny dla niego dzień.