Dla wielu to najistotniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

W końcu nadchodzi ten długo wyczekiwany dzień – pierwsza komunia święta. Dla każdego dzieckajest to niezwykle ważne wydarzenie. Chłopcy wyglądają dostojnie, choć są jeszcze mali i zazwyczaj nie ubierają tak odświętnych ubrań, a dziewczynki ubierają się w pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na najważniejszą dla każdego dziecka uroczystość – spotkanie w gronie rodzinnym i cieszenie się z prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Mnóstwo ludzi narzeka właśnie na to, że ostatnia część tej uroczystości – czyli rozpakowywanie podarków, stają się dla każdego dziecka najistotniejsze. Co w tym złego? pogodzić tych dwóch rzeczy, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – celebrowanej w kościele trwają długie przygotowania z udziałem dzieci (poznaj ofertę na sukienki komunijne).

Szukasz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa broda św mikołaja na pewno Cię zaciekawi, gdyż są na niej wiele bardzo pożytecznych informacji.

Choć chodzą na przygotowania, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak mogą nie zdawać sobie jeszcze sprawy z powagi tej uroczystości. Nie oznacza to że mają zostać wykluczone z tej uroczystości.

Ale, owszem, jest to sytuacja odmienna, bardziej poważna niż te, w których dotychczas brały udział. Wiadomo że, nie należy od nich wymagać, iż nagle staną się świadomi swojej religii. Dziecko w tym wieku ma wiele problemów innej, dziecięcej natury. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jego radość z prezentów jest jak najbardziej naturalna, a msza w kościele może znudzić… Nie róbmy z tego tragedii. W życiu dziecka jest czas zarówno na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już od małego dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej w przyszłości będzie mu łatwiej normalnie funkcjonować.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, jak obowiązki i nauka, tak samo zabawa jest niezbędna do jak najlepszego rozwoju. To naprawdę niezwykle ważne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy by nasze dziecko wyrosło na mądrego i szczęśliwego człowieka. Warto o tym nie zapominać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że zachowują zdrowy rozsądek i nie każą eksperymentować z metodami wychowawczymi. Takie rady często nie są skuteczne, co więcej, powodują pogorszenie sytuacji.