Pozwólmy naszemu dzieciakowi radować się w trakcie robienia zdjęć.


Uwiecznianie na fotografii dzieci, jako osobna specjalizacja fotografii, robi się się coraz popularniejsze. W przypadku komercyjnej sesji noworodkowej bądź dziecięcej, portrecista ma przed sobą trudne wyzwanie, jeśli oczywiście pragnie, by jakość fotosów była zadowalająca. Wykonywanie fotek dopiero co urodzonego niemowlaka albo kilkulatka w żadnym razie, nie jest lekkim zadaniem , puszyste materiały i dziecięcy wdzięk nie wystarczą.

świąteczna fotografia dziecka

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Zdjęcia kilkulatków oraz niemowląt to magiczny obraz, lecz ograniczany przez prawa rynku. Fotografia dziecięca to jeden z najcięższych wariantów sesji, jakie mogą być. Niezależnie od tego, czy jest się wykwalifikowanym fotografem, amatorem, czy po prostu tatą z aparatem kompaktowym – dzieci są jednym z najbardziej wymagających aspektów fotografii.

Źródło: fotograf dziecięcy Łódź

Dzieciaki przemieszczają się prędko, często nie reagują na pouczenia odnośnie pozowania, dotykają sprzętu i wytwarzają wokół siebie zamieszanie. Kadrując zdjęcia powinniśmy się do nich dostosować. I spowodować by jednocześnie czuło się swobodnie i bezpiecznie. W trakcie seansu fotograficznego, należy sugerować swoje przemyślenia i zachęcać dzieciaki do różnorodnych rzeczy ale jednocześnie, powinniśmy być kompromisowi.

W czasie seansu, nie należy cykać fotek natychmiast. Na początku należy uzyskać zaufanie dziecka, dopóty zadzieje się coś naprawdę uroczego. Dobrze jest znaleźć miejsce, w którym się dobrze orientują. Może to być: podwórko przy ich domu, niedaleki park bądź którekolwiek miejsce, w którym już się bawiły. Dzieciaki będą bardziej zrelaksowane i naturalne w ulubionym terenie. Ważne jest ażeby schodzić do ich poziomu, tak wielokrotnie jak to możliwe.

aparat marki Canon

Autor: Chris Hoare
Źródło: http://www.flickr.com

Pozwala to doskonalej wejść w ich rzeczywistość. Wykonując zdjęcia z z naszej perspektywy, traktuje się dzieci lekceważąco. Wykonując zdjęcia z perspektywy dziecka, uzyskujemy taki wizerunek świata, jaki one widzą. Zyskujemy jego prawdziwość. Ponadto dziecko będzie odczuwało poczucie bezpieczeństwa. Według niepisanej zasadą, opłaca się podczas sesji wykonać parę migawek w zbliżeniu.

Social tagging: > >

Comments are closed.