Selekcjonujemy meble do pomieszczenia dziecka. Jakie meble pasują do pokoju chłopca, a jakie do pokoju dziewczynki?


Meblując pokój potomka musisz wybrać pomiędzy meblami standardowymi i tzw. kombajnami, to znaczy meblami, jakie służą za jednym zamachem do spania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie są tendencje w projektowaniu sprzętów do pokoju dziecięcego.

Łóżeczko dziecięce

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilkunastu lat ulepszane są oferty “kombajnów”, czyli zespolenie w jednym, rozbudowanym meblu funkcji spania, pracy i magazynowania rzeczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu resztka pokoju dziecięcego zostaje wolną powierzchnią do przyjemności. W meblach tych przeważnie połączone jest jasne drzewo z chromatycznym laminatem tudzież akcentami z satynowanego aluminium. Takie zestawy mebli dla dzieci są nader funkcjonalne i niejeden producent mebli metalowych dziecięcych – decyduje się na produkcję omawianych artykułów. Cieszą się one bardzo dużą famą. W kategorii mebli standardowych stylizacja urządzenia pokoi dla dzieci selekcjonowana jest w zależności od płci dziecka. Kiedy chodzi o umeblowanie do pokoju dziewczynki, rzecz jasna fabrykanci stawiają na typowo kobiece akcenty: niedźwiedzie, lalki, serduszka.

Pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

Charakter romantyczny zawierają sypialnie dla dziewcząt jak również pokoje dla niemowląt, aranżowane meblami w stylu rustykalnym, biedermaier albo eklektycznym. Pomieszczenia dla chłopców nawiązują stylistyką do wnętrz kolonialnych z dodatkami safari (ponure drewno, juchtowa skóra, srogie płótno) czy elementami żeglarskimi (źródło artykułu). Każdego typu mahoniowe umeblowanie z połyskującymi mosiężnymi okuciami, przejaw “róży wiatrów”, tapicerka w kratę albo pasy granatowo-białe oraz czerwono-białe cieszą się obfitą popularnością. Wszelkie meble dla dzieci zawierają w sobie urok i przykuwają uwagę nieraz ludzi dorosłych. Wskazane jest aby więc zastanowić się przed wyborem tego rodzaju sprzętu, ponieważ posłuży on pewnie przez długi czas.

Myślimy, że ten wpis Ci się podoba. Jeśli tak, to na danej witrynie www (http://www.kro-mat.pl/) masz możliwość przeczytać kolejne interesujące wiadomości. Opowiedz o swych odczuciach.

Umeblowanie domu czy mieszkania musi być komfortowe i pewne w użytkowaniu: funkcjonalne, bezbłędnie wykonane z przyjaznych surowców. Produkowane na obecną chwilę meble dla dzieci (oferta) dokładnie takie są – perfekcyjnie pożytkują każdy metr zajmowanego miejsca.

Social tagging: > > >

Comments are closed.