Trudno znaleźć malucha, które nie wiedziałoby Lego


Lego – ciężko znaleźć dziecko, jakie by nie słyszało o tej największej chyba firmie która produkuje najbardziej znane klocki na świecie. I jakich by nie miało albo nie chciało mieć i bawić się nimi. Historia tych rewelacyjnych klocków sięga początku dwudziestego wieku, gdy w niewielkiej miejscowości w Danii została założona niewielka firma, która w ciągu kilku kolejnych dekad stała się światowym potentatem na rynku klocków dla dzieci. Bez wątpienia do takiego sukcesu przyczynił się opracowany w latach pięćdziesiątych sposób łączenia klocków.

Lego

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki niemu każdy z klocków z dowolnego pudełka można połączyć z pozostałymi, przez co dzieci mają nieograniczone możliwości zabawy. Przez całą historię firmy w ofercie ukazało się mnóstwo klocków uniwersalnych, takich jak postacie, domy i pojazdy, lecz i kilkanaście tematycznych serii, nawiązujących do znanych produkcji filmowych albo od zera wymyślonych przez firmowych projektantów – klocki Lego Batman. Najpopularniejsze zestawy oparte na filmach to Harry Potter, Star Wars i Piraci z Karaibów, lecz bez przerwy pojawiają się kolejne, jak na przykład nowość z 2014 roku nazwana lego mixels.

Gwiazdka albo Mikołaj to czas, gdy miliony najmłodszych dostają mniejsze lub większe opakowanie z klockami lego do zabawy, przy jakich spędza później wiele długich godzin.

Ciekawy tekst? Zatem z pewnością spodoba Ci się także informacja z www (https://www.kidsjoy.pl/pl/p/Krotkie-spodenki-BASIC-LIMONKA/934), który dla Ciebie stworzyliśmy. Należy w niego kliknąć.

Wybierając zestaw klocków na upominek warto sprawdzić zakres wiekowy, dla którego są one dedykowane. Jest to kolejna bardzo duża mocna strona klocków lego, na

lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

wszystkich pudełkach wytwórca prezentuje wiekowy przedział, w jakim dana seria będzie najbardziej odpowiednia.

Przykładowo lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom powyżej lat dziesięciu, co nie oznacza bynajmniej że nie będą mogły się nimi bawić mniejsze dzieciaki czy na przykład dorośli – zestaw lego Bitwa o Helmowy Jar. Oczywiście nie można ich dać rocznym urwisom, ale pięciolatek z pewnością może po nie sięgnąć, tyle że może się trochę zniechęcić przy skomplikowanych konstrukcjach. Wychodząc naprzeciw najnowszym technologiom klocki lego pojawiają się także w filmach i grach komputerowych, czego dobrym przykładem będzie lego batman 2 dc super heroes gra ps3.

Social tagging: > > >

Comments are closed.